Kinijoje dirbs Lietuvos žemės ūkio atašė
2015-04-14

Vilnius. Siekiant paspartinti Kinijos rinkos atvėrimą lietuviškiems maisto produktams, Vyriausybė pritarė žemės ūkio atašė pareigybės Kinijoje steigimui. Tai patvirtino žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

„Vyriausybės pasitarime buvo pritarta nuo gegužės pirmos steigti žemės ūkio atašė Kinijoje pareigybę. Apie tai kalba vyko dar nuo praeitų metų pavasario. (...) Pagaliau dabar užbaigėme tą procesą ir tikimės, kad galėsim nuo gegužės pirmos dienos tą etatą įsteigti", - po pasitarimo sakė V. Baltraitienė.

Anot jos, jau yra kandidatas į šias pareigas, tačiau jo pavardės neatskleidė.

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Nebūtinai yra konkursas reikalingas, gali būti valstybės tarnautojas. (...) Galima sakyti, kad esame apsisprendę, bet kol nėra gauti visi suderinimai iš VSD, iš tikrųjų nenorėčiau pavardės skelbti, nes čia turi būti leidimai dirbti su visa slapta informacija ir turi būti suderinta su visomis specialiosiomis institucijomis", - tikino V. Baltraitienė.

Ministerija praneša, kad siūlant įsteigti atašė pareigybę Kinijoje, buvo optimizuotos Žemės ūkio ministerijai pavaldžių įstaigų valdymo išlaidas, tad ši  pareigybė bus finansuojama iš sutaupytų lėšų.

Pasak ministrės, santykiai su Kinija atšyla, tad būtina šioje šalyje turėti žemės ūkio atašė.

„Matom, kad santykiai atšyla ir jau vis daugiau daroma sutarčių, tikimės, kad atvažiuos specialistai į Lietuvą ir tikimės, kad eksportas prasidės ir į Kiniją. Tai mums labai svarbu. Žemės ūkio atašė yra būtinai reikalingas kaip Amerikoje, taip ir Kinijoje", - teigė V. Baltraitienė. Planuojama, kad atašė galėtų pradėti dirbti vasaros pradžioje.

Prekyba su Kinija kol kas užima nedidelę Lietuvos užsienio prekybos žemės ūkio ir maisto produktais dalį. 2013 m. eksportas į šią šalį sudarė 4,3 mln. eurų.  Eksportuojami į Kiniją produktai: sušaldytos mėlynės, išrūgų milteliai, paruošti ryžių ir kukurūzų gaminiai, mineraliniai vandenys, alkoholiniai gėrimai. 2014 m. pradėta eksportuoti naminių paukščių mėsa ir valgomieji mėsos subproduktai, kviečių glitimas.

Kinijos Generalinės kokybės ir karantino inspekcijos administracija jau yra patvirtinusi žuvų produktų eksporto sertifikatus, tačiau vis dar tebelaukiama galutinio sprendimo dėl  pieno produktų, dirbama dėl mėsos produktų eksporto patvirtinimo.

Planuojama, kad naujasis atašė taip pat kuruos Pietų Korėją, Mongoliją ir Vietnamą.

BNS, ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai