Kinija kviečiama į tarptautinį forumą Lietuvoje
2017-04-19

Pekinas. Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas šiandien susitikęs su Kinijos Žemės ūkio viceministru Qu Dongyu sutarė, kad 2018 m. pavasarį Lietuvoje, „AgroBalt" parodos metu galėtų įvykti tradicinis, Kinijos ir 16-kos Centrinės ir Rytų Europos šalių žemės ūkio ir prekybos bei ekonominio bendradarbiavimo forumas.

Formatas „Kinija +16" buvo įkurtas 2012 m. Kinijos iniciatyva, siekiant stiprinti ir plėsti bendradarbiavimą su 11 Europos Sąjungos valstybių narių ir 5 Balkanų šalimis žemės ūkio, investicijų, transporto, finansų, mokslo, švietimo, kultūros ir kt. srityse.

Atvirame pokalbyje Kinijos žemės ūkio ministerijoje viceministras Qu Dongyu domėjosi Lietuvos pieno gamybos pajėgumais bei galimybėmis didinti pieno produktų eksportą atsiveriant Kinijos rinkai.

RVAC 21 09 30

„Nors šiuo metu Lietuvoje melžiamų karvių yra likę per 300 tūkst., manau, kad visai realu, jog esant užtikrintam poreikiui jų galėtų būti iki milijono", - Kinijos pareigūnus patikino žemės ūkio ministras B. Markauskas.

Kinijos viceministras pabrėžė, jog Kinija yra atvira ne tik galimam lietuviškam eksportui, bet ir rimtai svarstytų galimybes investuoti į mūsų šalies žemės ūkį.

Abiejų šalių delegacijų vadovai išreiškė įsitikinimą, jog šiandien Lietuvoje prasidėjusi Kinijos generalinės kokybės priežiūros, inspekcijos ir karantino administracijos ekspertų kelionė, kurios metu bus įvertinti Lietuvos „namų darbai" rengiantis lietuviškos jautienos eksportui į Kiniją, bus sėkmingai užbaigta.

Susitikimo metu taip pat buvo akcentuota, jog šalims siekiant glaudesnio bendradarbiavimo būtina abipusiai dalyvauti šalių rengiamose žemės ūkio parodose ir mugėse. Kinijos viceministras ypač tikisi gausaus Lietuvos įmonių dalyvavimo rugsėjį Pekine vyksiančioje žemės ūkio parodoje (China International trade fair), kurią organizuoja Kinijos ŽŪM.

Ministras B. Markauskas paragino Kinijos viceministrą sėkmingai užbaigti Kinijos ir Lietuvos „Veiksmų plano 2017-2018 m." derinimą ir jo pasirašyti atvykti į Lietuvą, į ką viceministras Qu Dongyu juokaudamas atsakė, jog tai derėtų padaryti tik po ekskursijos po ministro pieno ūkį.

Lietuvos iniciatyvai surengti forumą mūsų šalyje oficialiai yra pritarusios visos 16 valstybių (Albanija, Bosnija ir Hercegovina, Bulgarija, Kroatija, Čekija, Estija, Vengrija, Latvija, Lietuva, Juodkalnija, Lenkija, Rumunija, Serbija, Slovakija, Slovėnija, Makedonija).

Susitikime gautas ir Kinijos pareigūnų patikinimas, jog bus dedamos visos pastangos, kad toks forumas Vilniuje įvyktų.

ŽŪM, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai