Kiek gausime už galvijus, avis ir ožkas
2015-01-06

Vilnius. Šiais metais, įgyvendinant Nacionalinę 2014-2020 metų gyvulininkystės plėtros programą, bus mokamos susietosios paramos išmokos už mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius ir pienines ožkas.

Šios išmokos mokamos vieną kartą per metus iš Europos žemės ūkio garantijų fondo lėšų. 2015 m. numatyta išmokėti 13 mln. Eur už mėsinius galvijus, 4,3 mln. Eur - už pieninių veislių bulius, beveik 2 mln. Eur  - už mėsines avis, 0,2 mln. Eur - už pienines ožkas.

„Šios paramos tikslas -  palaikyti mėsinių galvijų, mėsinių avių, pieninių veislių bulių, pienui laikomų pieninių ožkų laikytojų pajamas užtikrinant dabartinį gamybos lygį", - pažymi žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Dojus agro 19 09 10

Išmokos už gyvulius valdos valdytojams pradedamos mokėti nuo kovo 1 d. ir turi būti išmokėtos ne vėliau kaip iki birželio 30 d. Numatyti orientaciniai išmokų dydžiai 2015 m. už gyvulius: už vieną mėsinį galviją - 178,48 Eur, už vieną mėsinę avį - 19,83 Eur, už vieną pieninės veislės bulių - 133,91 Eur, už vieną pieninę ožką - 24,02 Eur.

Tikslūs nurodytų išmokų dydžiai nustatomi ne vėliau kaip iki kitų metų vasario 10 d. atsižvelgiant į patikslintas lėšas, skirtas iš Europos Sąjungos biudžeto, ir gavus informaciją iš valstybės įmonės Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro apie tinkamų valdos valdytojų, ar jų partnerių laikomą mėsinių galvijų, mėsinių avių, pieninių veislių bulių ir pieninių ožkų skaičių.

Pagal ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai