Keturios valstybės vienija jėgas dėl pieno sektoriaus
2015-06-17

Vilnius. Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė  Liuksemburge susitiko su Latvijos, Estijos ir Suomijos žemės ūkio ministrais ir aptarė padėtį pieno sektoriuje.

Baltijos šalių ir Suomijos žemės ūkio ministrai pripažino, kad pieno sektoriaus tendencijos nėra geros, todėl ketinama kreiptis paramos į Europos Sąjungą. „Padėtis pieno sektoriuje yra įtempta, sutarėme su kolegomis iš kaimyninių šalių, kad dirbsime išvien, stebėsime ir rinksime informaciją, vėliau ją pateiksime Europos Komisijai. Turime išlaikyti pienininkystės šaką", - sakė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Žemės ūkio ministrė taip pat buvo susitikusi su ES žemės ūkio komisaru Filu Hoganu (Phil Hogan) ir pristatė susidariusią padėtį pieno sektoriuje.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Praėjusių metų rugpjūtį Rusijai paskelbus apie embargą, bene labiausiai nukentėjo pieno sektorius, o pieno supirkimo kainos krito apie 30 procentų.

2015 m. vasario mėnesį pieno gamintojams buvo skirta beveik 23 mln. eurų paramos, dar 5,38 mln. Eur skirta 2015 m. balandį. Lėšos skirtos kompensuoti pieno gamintojų praradimus dėl draudimo įvežti žemės ūkio produkciją į Rusiją. 

Šiuo metu Suomijoje už 1 litrą pieno mokama 37 eurocentus, Estijoje - 25, Lietuvoje ir Latvijoje - 20-22 eurocentus.

ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai