Kėdainių rajone prasidėjo bulviasodis
2013-04-17

Kėdainių r. Ūkininkas Saulius Dambrauskas šiandien pradėjo bulviasodį. Pasak 20 metų ūkininkaujančio kėdainiečio, per visą jo ūkininkavimo laiką taip vėlai ankstyvąsias bulves jis sodina pirmąkart – dar nebuvo metų, kad šio darbo jis nebaigtų iki balandžio aštuntosios.

Šiemet S. Dambrauskas planuoja pasodinti kiek daugiau negu 20 ha ankstyvųjų Solist bulvių. Sėklą kėdainietis kasmet perka iš vokiečių ar danų bei Klaipėdos rajone ūkininkaujančio Petro Vasiliausko ūkių. Hektarui skiria apie pusketvirtos tonos sėklos. „Nupirkau tris vilkikus po 24 t sėklinių bulvių, jas gerą mėnesį teko daiginti šiltnamiuose, sukrovus į dėžes, kad išleistų tvirtus gražius daigus. Nerimą kėlė vėluojantis pavasaris, tačiau labai didelės panikos nebuvo. Blogai tik tai, kad suvėlavus, visi darbai supuola į vieną krūvą“, – sakė S. Dambrauskas.

Prieš pradedant bulviasodį, priesmėlio žemę, iš kurios jau išėjo pašalas, teko priverstinai džiovinti. „Iš rudens suartą žemę net tris kartus purenome giluminiu skutikliu. Ankstesniais pavasariais užtekdavo ir vieno važiavimo purentuvu“, – darbus vardijo bulvių augintojas.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Pasak 20 metų ūkininkaujančio S. Dambrausko, per visą jo ūkininkavimo laiką taip vėlai ankstyvąsias bulves jis sodina pirmąkart

Pirmąją dieną S. Dambrauskas pasodino apie 2,5 ha bulvių. Jas ūkio darbuotojai suskubo uždengti specialia plėvele. Taip bulvės bus apsaugotos nuo šalnų. Bulviakasio ūkininkas tikisi sulaukti apie birželio vidurį.

Be ankstyvųjų, S. Dambrauskas planuoja pasodinti apie 90 hektarų vėlyvesnių veislių bulvių. „Sodinu įvairaus vėlyvumo bulvių. Ankstyvąsias kasmet pradedu kasti apie birželio vidurį ir taip viską susidėlioju, kad bulvės derėtų iki rudens. Šįmet planuoju išbandyti dar kokias šešias naujas veisles, bet daugiausia sodinu patikrintų, ligoms atsparių derlingų veislių bulves. Šįmet kiek sumažinsiu traškučiams skirtų bulvių plotą, nes jų perdirbėjams paskelbus konkursą, manoji dalis nuo pernykščių 2 tūkst. t sumažėjo dešimt kartų“, – sakė S. Dambrauskas.

Kėdainietis nesiskundė ir bulvių pardavimais. Pasak jo, jau kuris laikas bulves noriai perka tiek lietuviai, tiek rusai, o šįmet jos jau keliavo ir į Suomiją, Airiją.

Pirmąją dieną S. Dambrausko ūkyje pasodinta 2,5 ha ankstyvųjų bulvių

S. Dambrauskas dirba per 700 ha. Pasėlių struktūroje, be bulvių, dar yra (ar numatyta, kad bus pasėta) 350 ha žieminių kviečių, 100 ha žieminių rapsų, 100 ha kukurūzų, 50 ha vasarinių rapsų, 20 ha svogūnų ir 5 ha česnakų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai