Agritechnica 21 11 15 Rovaltra-mobili-virsuje
Agropolitika
Kalbėtis su žemdirbiais mokesčių klausimais nepasiruošta

Vilnius. Žemdirbiai norėtų, kad keičiant kai kuriuos mokesčius, būtų atsižvelgta į jų interesus, nepalankią padėtį rinkose, prastėjančią finansinę padėtį. Finansų ministras sako, jog visi ūkininkų pasiūlymai bus apsvarstyti, o žemės ūkio ministras žada atsižvelgti į smulkiausių ūkininkų interesus.

Susitikime su ministrais antradienį dalyvavęs Lietuvos grūdų augintojų asociacijos vadovas Aušrys Macijauskas teigė, kad pagrindinis ūkininkų noras - nedidinti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifo, kuris dabar yra 5 proc. Žemdirbiai taip pat siūlo smulkiausius ūkininkus atleisti nuo administracinės naštos, įvesti kompensacinę pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą, leisti ūkininkams į apskaitą kaip sąnaudas įtraukti kai kurias išlaidas, pavyzdžiui, infrastruktūros tvarkymą ar investicijas į žemės pirkimą. Be to, jie nori, kad nedidėtų akcizas degalams.

„Buvome truputį nustebę, gavę iš Vyriausybės pasiūlymus, nes manėme, kad rengiant siūlymus reikėjo rengti konsultacijas su socialiniais partneriais, ir tie pasiūlymai būtų gimę kokybiškesni nei dabar. Mes šiandien klausėme ir ministras taip ir neatsakė, kodėl norima gyventojų pajamų mokesčio tarifą didinti tris kartus", - kalbėjo A. Macijauskas.

Dimedium 21 11 03+ Bioversija 21 12 30

Jo nuomone, jei nepavyks įtikinti Vyriausybės, kad ši pakeistų poziciją dėl žemės ūkio apmokestinimo, ją bus bandoma pakeisti Seime.

„Aš manau, kad į kai kuriuos pasiūlymus bus atsižvelgta, tačiau matosi iš Finansų ministerijos pozicijos, kad turbūt ne į visus. Pamatysime. Laimė, kad ne Finansų ministerija priima įstatymus, o Seimas, tai lygiai tokias pačias diskusijas reikės vesti ir su Seimo nariais. Mes tikimės, kad iki galo išdiskutuosime ir bus priimti protingi sprendimai", - tvirtino A. Macijauskas

Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas sakė, jog dabar yra netinkamiausias metas didinti mokesčius ūkininkams, nes jie ir taip sunkiai išgyvena.

„Ir pasaulyje, ir visoje Europoje žemės ūkis eina žemyn, perprodukcija didžiulė, kainos krenta. Sąnaudos sukurti produkcijos vienetui kyla. Žirklės didžiulės. Dabar didinti mokesčius, kai visi ūkiai balansuoja ant išgyvenimo ribos, yra visiškai nelogiška", - teigė J. Talmantas.

Finansų ministras Vilius Šapoka po susitikimo sakė, jog visi pasiūlymai bus analizuojami.

„Iki liepos 1 dienos laukiame pasiūlymų. Visus pasiūlymus atidžiai išanalizuosime per liepą. Manome, kad galutinis variantas bus geresnis ir patobulintas", - sakė V. Šapoka.

Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas teigė, kad didesnis dėmesys bus skirtas smulkiems ūkininkams.

„Šiandien ministrui pasakiau ir turiu pripažinti kaip Vyriausybės narys, kad yra nepasirengta komunikacijai ir pristatymui. Šiandien matau, kad žemdirbių visuomenėje yra daug nepagrįstų baimių, ypač kalbant apie smulkiuosius. (...) Turbūt jau aišku, kad sutarsime, jog bus nustatyta kažkokia riba, iki kurios ūkininkai pagal gaunamas pajamas nemokės mokesčių, nes jie yra nuostolingi. Antras dalykas, bus praplėsta bazė, kokias išlaidas gali įtraukti į apskaitą ūkinininkai", - teigė B. Markauskas.

Vyriausybė siūlo nuo 2018 metų žemės ūkio apmokestinimą suvienodinti su kitais sektoriais, atsisakant lengvatinių pelno ir gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifų. Žemdirbių pajamas ketinama apmokestinti bendra tvarka, įtraukiant juos į naują individualios veiklos progresinio apmokestinimo schemą.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kuri ekoschemų priemonė jums būtų priimtiniausia?
Visos apklausos