Kaimo reikalų komitetas siūlo padidinti asignavimus kaimo reikmėms
2014-11-06

Vilnius. Seimo Kaimo reikalų komitetas 2014 m. lapkričio 5 d. posėdyje išnagrinėjo 2015 metų valstybės biudžeto projektą. Šiame projekte  visai žemės ūkio sričiai numatoma skirti 3 mlrd.  628,7 mln. litų.

Komitetas įvertino krizinę situaciją žemės ūkyje, Rusijos embargo pasekmes, pagrindinių žemės ūkio produktų supirkimo kainų drastišką kritimą ir priėjo vieningos nuomonės, kad mūsų šalies valstybės biudžetas turi bent iš dalies kompensuoti žemdirbiams patiriamus nuostolius.

Komitetas siūlo pagrindiniam Biudžeto ir finansų komitetui užtikrinti, kad 2015 metų biudžeto projekte būtų numatyta 117 mln. litų nacionalinė parama, iš kurios būtų galima mokėti už pieną, gyvulius ir pasėlius.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Komitetas atkreipė dėmesį į tai, kad skiriamoms ES paramos lėšoms nepakanka bendrojo finansavimo lėšų ir kyla didelės problemos dėl šių lėšų įsisavinimo. Pasiūlyta skirti papildomai 174 mln. litų bendrajam finansavimui. Tai užtikrintų tęstinių 2007-2013 m. KPP priemonių vykdymą ir paramos teikimą  pagal 2014-2020 m.programos priemones.

Komitetą neramina ir Melioracijos programų įgyvendinimo eiga. Konstatuota, kad vidutinis metinis melioracijos finansavimo lygis vis mažėja. 2013 m. ir 2014 m. melioracijos statinių rekonstravimo ir remonto darbams atlikti (investicijų projektams įgyvendinti) lėšų iš viso nebuvo skirta. Komitetas pasiūlė melioracijai skirti papildomai 84 mln. litų.

Kyla didelių problemų susijusių su afrikinio kiaulių maro plitimu šalyje. Į šios ligos buferinę zoną patenkantys ūkininkai ir gyventojai laikantys mažiau nei 100 kiaulių, privalo jas paskersti savo reikmėms arba parduoti mėsai. Todėl pasiūlyta iš valstybės biudžeto skirti 6,3 mln. Lt smulkiesiems kiaulių laikytojams teikti paramą kitų gyvulių įsigijimui ir daliniam kiaulių kainų kritimui dėl įvestų prekybos apribojimų buferinėse zonose kompensuoti.

Be to, pasiūlyta numatyti 2015 metų valstybės biudžete 60,2 mln. litų, siekiant kompensuoti pieno ir mėsos gamintojams  žemės ūkio produkcijos supirkimo kainų skirtumą.

Komitetas pritarė Lietuvos Respublikos 2015 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektui Nr. XIIP-2381 ir komiteto pasiūlymams.

LRS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai