Kaimo plėtros programos kofinansavimą siekiama didinti biudžeto lėšomis
2013-08-07

Vilnius. Žemės ūkio ministerija siekia, kad 2014–2020 metais būtų didinama Kaimo plėtros programos kofinansavimo dalis iš nacionalinio biudžeto. Žemės ūkio viceministras Rytis Šatkauskas sako, kad didesnis žemės ūkio finansavimas iš biudžeto yra būtinas, tačiau jis nedetalizuoja, kiek galėtų kofinansavimas išaugti ir kiek tam reikėtų lėšų iš biudžeto.

„Norint neatsilikti ir išlaikyti konkurencingumą bei našumą, būtina skirti daugiau lėšų melioracijai, nenašioms žemėms, miškų, žvyrkelių programoms. Tėra vienintelis būdas – didinti Lietuvos kofinansavimo dalį, nes iš Europos daugiau lėšų nebegausime“, – sako R. Šatkauskas.

Anot jo, pasibaigus atostogų periodui, pasiūlymai dėl Kaimo plėtros programos kofinansavimo didinimo bus teikiami Finansų ministerijai. R.Šatkausko teigimu, su premjeru Algirdu Burtkevičiumi Kaimo plėtros programos kofinansavimo dalies iš biudžeto didinimas kol kas neaptartas.

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Mes nei Vyriausybės, nei premjero nuomonės dar negirdėjome, dabar bandome apibendrinti pinigų poreikį. Esame pradėję diskusijas tik ministerijos viduje, kalbamės su žemės ūkio atstovais, socialiniais partneriais“, – teigia R. Šatkauskas

Viceministro nuomone, Kaimo plėtros programos finansavimo iš biudžeto euro įvedimui netrukdytų, nes realius pinigus ūkininkai gautų jau po euro įvedimo.

Kaimo plėtros 2007–2013 metų programos kofinansavimas iš Lietuvos nacionalinio biudžeto siekė apie 1,799 mlrd. Lt, maždaug toks pat jis turėtų būti ir 2014–2020 m., jeigu kofinansavimo dalis nebūtų didinama.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai