K. Prunskienė: ES Taryba turėtų išgirsti išsakytą Lietuvos poziciją
2008-03-18
Briuselis/Vilnius, kovo 18 d. Pirmadienį vykusioje ES Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų tarybos sesijoje žemės ūkio ministrė Kazimiera Prunskienė išsakė Lietuvos poziciją mūsų šaliai rūpimais klausimais.

Anot K. Prunskienės, turėtų būti panaikintas reikalavimas, pagal kurį tik ta žemė, kuri 2003 m. birželio 30 d. buvo geros agrarinės būklės, yra tinkama tiesioginei paramai gauti. Reali situacija nuo to laiko labai pasikeitė, o biokuro gamybos plėtra reikalauja įtraukti į gamybą ir naujus plotus.

Taip pat, pasak žemės ūkio ministrės, Lietuva siekia suvienodinti tiesioginių išmokų dydžius ES mastu. Gamybos kaštus lemiančios resursų kainos, įskaitant ir darbo jėgą, standartų reikalavimai naujosiose ir senosiose šalyse laipsniškai susilygina, todėl ir tiesioginės išmokos turėtų būti suvienodinamos, išlyginant konkurencingumo sąlygas.

Dar vienas Lietuvos pageidavimas, kurį pateikė K. Prunskienė, - tiesiogines išmokas skirti tik realiai ūkininkaujantiems, tai yra auginantiems žemės ūkio kultūras ar besiverčiantiems gyvulininkyste ūkininkams, gaunantiems pajamas iš žemės ūkio veiklos.

Be to, Bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) reformos patikros metu svarstant ir tvirtinant rizikos ir krizių valdymo sistemą, Lietuva siekia užtikrinti, kad pasėlių draudimo sistema būtų plėtojama su ES parama.

Žemės ūkio ministrė K. Prunskienė pažymėjo, jog "Lietuvos delegacija tikisi, kad ES Tarybai šį pusmetį pirmininkaujanti Slovėnija ir Tarybos sekretoriatas užfiksavo šiuos mūsų pageidavimus, o šios dienos posėdžiui pateiktas išvadų projektas sudaro galimybes toliau tęsti diskusijas mums svarbiais klausimais".

Eltos inf.
Gudinas - mobilioji apacia 20.02

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kuris technikos prezentavimo būdas Jums priimtiniausias?
Orai