Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Agropolitika
K. Navickas: sunku patikrinti, ar į Lietuvą patenka rusiškų daržovių

Vilnius. Lietuvos ūkininkams teigiant, kad į šalį per Lenkiją patenka Rusijoje išauginti agurkai ir kitos daržovės su suklastotais kilmės dokumentais, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako, kad patikrinti tokį neteisėtą importą yra itin sudėtinga.

„Čia yra Lenkijos institucijų darbas. Mes negalime ir neturime instrumentų kitoje šalyje tą veikti (tikrinti importuojamų daržovių kilmę – BNS). Bet tuo aspektu bendraujame, pirmiausia per Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos kanalus“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė K. Navickas.

Lietuvos daržovių augintojai teigia, jog į Lietuvą per Baltarusiją ir Lenkiją suklastojus kilmės dokumentus patenka Rusijoje užaugintos daržovės, daugiausia – agurkai ir pomidorai. Pasak Lietuvos šiltnamių asociacijos, tokia produkcija šalyje parduodama kelis kartus pigiau nei vietinė ar užauginta Lenkijoje arba Latvijoje.

Bioversija 2024 04 26 m7

Asociacija prašė Žemės ūkio ministerijos imtis veiksmų, kad importas iš Rusijos būtų sustabdytas bei įpareigoti institucijas tikrinti šiltnaminės produkcijos kilmės šalį.

„Mūsų institucijos, kas yra mūsų galiose, informaciją vertina“, – teigė ministras.

Anot jo, laboratorijoje Austrijoje būtų galima patikrinti įvežamų daržovių kilmę, tačiau toks metodas, ministro teigimu, yra „arba sunkiai, arba beveik neįgyvendinamas“.

„Kilmę gali nustatyti, tik jei tas agurkas ar pomidoras auga ant grunto, ant žemės. Bet didžioji dalis modernių šiltnamių ant žemės neaugina, augina mineralinėje terpėje, kur to sąlyčio nėra. Tada kilmę nustatyti sudėtinga“, – kalbėjo K. Navickas.

Ministro teigimu, su Austrijos laboratorija aiškinamasi, kiek būtų įmanoma atlikti tam tikrus tyrimus.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos