Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Agropolitika
Indija gali plačiau atverti vartus lietuviškų grūdų ir žirnių eksportuotojams

Vilnius. Indijos ekspertai domisi žirnių ir kitų grūdinių augalų pasėlių priežiūra, derliaus sandėliavimo sąlygomis bei kenksmingųjų organizmų kontrole Lietuvoje. Ekspertai siekia įsitikinti, kad Lietuvos grūdų augintojai, sandėliuotojai, pardavėjai ir Valstybinė augalininkystės tarnyba užtikrina aukštą eksportuojamų grūdų kokybę.

Numatyti Indijos ekspertų delegacijos susitikimai su Žemės ūkio ministerijos, Valstybinės augalininkystės tarnybos, fitosanitarinių tyrimų laboratorijos, Klaipėdos jūrų uosto, Lietuvos grūdų perdirbėjų asociacijos atstovais bei ūkininkais.

Žemės ūkio gaminių eksportas tampa svarbiausia Lietuvos prekybos su Indija dalimi, rodo naujausi Statistikos departamento duomenys. Šių metų pirmąjį pusmetį iš Lietuvos į Indiją daugiausia eksportuota žirnių (57,4 proc.). Lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, žirnių eksportas išaugo beveik 5 kartus. Preliminariais duomenimis, Lietuvos ūkio subjektai šiemet planuoja išvežti į Indiją apie 63 tūkst. tonų žirnių bei apie 60 tūkst. tonų kviečių.

Bioversija 22 08 31

Nepaisant augančių prekybos apimčių, Lietuva siekia žirnių ir kitų grūdinių augalų augintojams dar plačiau atverti šios valstybės rinkos vartus. Bendromis Žemės ūkio, Užsienio reikalų ministerijų ir Valstybinės augalininkystės tarnybos pastangomis buvo atkreiptas Indijos dėmesys į Lietuvą, kaip potencialią prekybos aukštos kokybės grūdais partnerę.

Lietuvoje užaugintų žirnių ir grūdų eksportui į Indiją gali sutrukdyti šios valstybės reikalavimas grūdines ir ankštines kultūras apdoroti metilo bromidu, kuris yra draudžiamas Europos Sąjungoje. Tiesa, indai leido iki šių metų pabaigos eksportuoti Lietuvoje užaugintus žirnius, pupas ir grūdus.

Tikimasi, kad indų ekspertams teigiamai įvertinus visą augalų kontrolės sistemą Lietuvoje bei mūsų šalies grūdinių ir ankštinių kultūrų augintojų ir eksportuotojų technologinį pasirengimą, bus ir toliau leista eksportuoti šias kultūras į tolimąją Indiją.

VAT, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos