Į Žemės ūkio rūmų vadovo postą - dar vienas kandidatas
2016-11-24

Kaunas. Toliau aiškėja pretendentai į Žemės ūkio rūmų pirmininko postą. Lietuvos žemės ūkio kooperatyvų asociacija „Kooperacijos kelias" kandidatuoti pasiūlė žemės ūkio kooperatyvo „Lietuviško ūkio kokybė" direktoriui Mindaugui Maciulevičiui (nuotr.)

„Kooperacijos kelias" akcentuoja, kad Žemės ūkio rūmams reikalingas energingas, veiklus, ES institucijų koridorius pažįstantis, komunikabilus vadovas, gebantis įkvėpti ŽŪR nares organizacijas bendradarbiavimui bei tęsti iki šiol aktyviai vykdytą tarptautinę veiklą.

Septynerius metus Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitete (patariamojoje ES institucijoje) besidarbuojantis M. Maciulevičius sako, kad itin svarbu, jog naujasis vadovas - kad ir kas juo taptų - tęstų jau pradėtus darbus ir nepaleistų esamo įdirbio vėjais.

„Reikėtų pasakyti, kad tai - ne kiek posto siekimas, jo nesivaikau, bet tai yra proga tuo pačiu aiškiai įvardinti ateities prioritetus. Svarbus įdirbis bei jo natūrali tąsa, aktyvus dalyvavimas Copa-Cogeca veiklose, forumuose, susitikimuose su EP, EK, direktoratų atstovais primenant savo klausimus. Pastoviai laikėme ranką ant pulso ir reikia tai tęsti. Prieš tai buvę du pirmininkai labai aktyviai dalyvavo. Svarbu, kad suformuotas per eilę metų įdirbis nenueitų vėjais", - „Mano ūkiui" telefonu savo kandidatūros kėlimą komentavo M. Maciulevičius.

Pasak M. Maciulevičiaus, svarbu nepaskęsti vietinėse politinėse batalijose, o žvelgti į laukiančius iššūkius ir aktyviai dalyvauti jų sprendime. „Jau kitais metais prasidės rimti pašnekesiai dėl naujosios BŽŪP, yra tam tikrų pagrįstų nuogąstavimų dėl biudžeto mažėjimo, ateities po „Brexito". Bendrai Europa šiuo metu susiduria su daugybe unikalių problemų ir spaudimas biudžetui yra pakankamai didelis, tad klausimas, kokia bus BŽŪP ir kaip atrodysime mes", - kalbėjo M. Maciulevičius, primindamas, kad tokiame kontekste „mes" nėra tik lietuviai, bet  ir visi „baltiečiai", siekiantys pagaliau išsikovoti vienodas konkurencines sąlygas, norintys vienodesnių, bent prie vidurkio priartėjusių tiesioginių išmokų.

Kandidato į ŽŪR pirmininko postą teigimu, nerimauti verčia ne tik išvardinti dalykai. Iššūkiai laukia ir klimato kaitos srityje, metas galvoti ir apie įvairesnius finansinius instrumentus, galinčius užtikrinti žemdirbiams stabilumą. „Ilguoju periodu viskas perspektyvu, viskas natūralu, maisto poreikis didės - tai akivaizdžiau nei akivaizdu. Mūsų klimatinėse sąlygose viską turime, tik reikia pasidaryti namų darbus, kaip apsaugoti savo ūkininkus, savo pačių investicijas - juk dalis pinigų eina ir iš mūsų, ir iš ES biudžeto. Kad galų gale ūkininkui nereiktų taip jaudintis ir kad jis drąsiau galėtų imtis modernizavimo, nes technologijos plečiasi ir reikia galvoti apie konkurencingumą ilguoju periodu", - sakė M. Maciulevičius.

Anot kooperatyvo „Lietuviško ūkio kokybė" vadovo, šiuo metu labai svarbu veikti ir laiku reaguoti. „Pagrindinė mintis - nepadarykime kaip visada, kad pramiegame, kada priimami sprendimai, o tada piktinamės ir keikiame visus. Reikia eiti taip, kaip pradėjome eiti jau kurį laiką, kad užbėgtume įvykiams už akių, pamatyti, kas laukia, įsivertinti ir tada stengtis dar kažkiek pakreipti į sau parankią pusę", - apie naujojo ŽŪR vadovo laukiančius darbus kalbėjo M. Maciulevičius.

ŽŪK „Lietuviško ūkio kokybė" direktorius M. Maciulevičius yra baigęs Kauno technologijos universiteto transporto priemonių inžinerijos bakalauro studijas, žemės ūkio vadybos magistro studijos Aleksandro Stulginskio universiteto kol kas sustabdytos - akademinės atostogos.

Nuo 2010 m. yra Žemės ūkio rūmų deleguotas Europos Ekonominių ir Socialinių reikalų komiteto narys, yra trečiosios grupės vicepirmininkas, atsakingas už kaimo žmonių interesus, kaimo plėtrą, žemės ūkį.

Nors šiuo metu dėl tam tam tikrų aplinkybių ūkinę veiklą yra sustabdęs, M. Maciulevičius - ir Jonavos r. Ūkininkų sąjungos narys.

KWS 21 07 01 mob

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar jus tenkina šio sezono kviečių ir rapsų supirkimo kainos?
Orai