


Kaunas. Į Žemės ūkio rūmų vadovo postą pretenduos mažiausiai du kandidatai. Lietuvos ūkininkų sąjungos prezidiumas pasiūlė į šias pareigas kandidatuoti pirmininkui Jonui Talmantui. Portalui manoukis.lt J. Talmantas patvirtino, jog sutiko kelti savo kandidatūrą.
Žemės ūkio rūmai naują vadovą rinks neeiliniame suvažiavime, kuris numatytas gruodžio viduryje, mat dabartinis pirmininkas Andriejus Stančikas ir vicepirmininkas Bronius Markauskas pradėjo dirbti parlamentinį darbą.
A. Stančikas ŽŪR Tarybos posėdyje kaip galimą įpėdinį įvardijo Biržų rajono ūkininką Adolfą Jasinevičių, Lietuvos pramoninių uogynų asociacijos pirmininką.
Kandidatus į ŽŪR vadovus gali siūlyti visos organizacijos - Rūmų narės. J. Talmantas tikisi ne tik LŪS, bet ir kitų ŽŪR narių palaikymo.
Lietuvos ūkininkų sąjungai J. Talmantas vadovauja nuo 2008 metų. Kėdainių rajone ūkininkauti pradėjo dar pagal Valstiečio ūkio įstatymą, o 1992 m įregistravo ūkininko ūkį. Ūkininkaudamas įgijo veterinarijos gydytojo specialybę.
Anot J. Talmanto, pradžia iš tiesų buvo nelengva, tačiau asmeninės savybės padėjo įgyvendinti tikslą - sukurti modernų (430 ha) augalininkystės ūkį, kuriame plačiai taikomos žemės ūkio mokslo pasiekimai ir inovacijos.
2007 m. jis inicijavo Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos įkūrimą, nes LŪS Kėdainių skyrius turėjo skolų faktiškai veiklos nevykdė. Lietuvos ūkininkų sąjungai J. Talmantas vadovauja jau trečia kadencija.
„Nėra paprasta būti Lietuvos ūkininkų sąjungos lyderiu, nes reikia daug žinių, išmanymo ir diplomatinių gebėjimų, apjungiant įvairių Lietuvos rajonų žemdirbių interesus, jas išgryninant ir pateikiant šalies atsakingoms valdžioms institucijoms kaip kompromisinį sprendimą. Ne visada viskas ir pavyksta, tačiau nuosekliai ir atkakliai dirbant įmanoma pasiekti rezultatų, naudingų visai ūkininkijai", - sakė J. Talmantas.
Jo veikla įvertinta Žemės ūkio ministerijos Garbės ženklu (2009 m.), Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos I laipsnio Garbės ženklu (2009 m.), ordinu „Už nuopelnus Lietuvos kaimui" (2016 m.).
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Seimas imasi PVM lengvatos vaisiams ir daržovėms
2025-05-07 -
Konkurencijos taryba: cukraus mokestis gal riboti konkurenciją
2025-05-06 -
ŽŪM siūlo išlygas buvusių ūkininkų nekilnojamajam turtui
2025-05-05
Skaitomiausios naujienos
-
Kazlų Rūdos miškuose skelbiama stichinė nelaimė
2025-04-23 -
ŽŪM pritaria siūlymui parduoti valstybinę žemės ūkio paskirties žemę
2025-04-16 -
Pakeistos susietosios paramos už pienines karves taisyklės
2025-04-07
(0)