Grūdininkai mano, kad jų interesams atstovaujama silpnai
2014-02-04

Babtai (Kauno r.). Vakar Lietuvos grūdų augintojų asociacijos (LGAA) nariai aktyviai diskutavo ne tik apie tiesioginių išmokų voko skirstymą 2014-2020 m. laikotarpiu, išmokų už pirmuosius hektarus perskirstymą, kraštovaizdžio elementų įtraukimą į žalinimo priemones, bet ir išsirinko delegatus į artėjantį Žemės ūkio rūmų suvažiavimą. Grūdų augintojų interesams suvažiavime atstovaus  LGAA pirmininkas Romas Majauskas ir ūkininkas Aušrys Macijaukas - pastarajam LGAA nariai pasiūlė kandidatuoti ir į ŽŪR pirmininko postą.

„Pagal naująjį ŽŪR statutą, nuo kiekvieno Rūmų nario gali būti pasiūlyta kandidatūra į Rūmų pirmininkus, taigi ir mums reikia pasinaudoti šia teise", - ragino kolegas R. Majauskas. Pasak jo, ŽŪR veikla jau kuris laikas kelia abejonių ir netenkina nei Lietuvos ūkininkų sąjungos, nei Lietuvos grūdų augintojų asociacijos. „Rūmuose tvyro destruktyvi įtampa ir norėtųsi tai pakeisti. Nerimą kelia tai, kad nebranginami geri specialistai", - atvirai kalbėjo R. Majauskas.  

Grūdų augintojai piktinosi, kad jų sektorius yra nepelnytai stumtelėtas į šalį ir jau keleri metai gožiamas gyvulininkystės prioritetų. Jų manymu, grūdų augintojų asociacijos, kaip vieno svarbiausių šalies žemė ūkio sektoriaus, atstovas privalėtų dalyvauti ŽŪR valdyme kaip vicepirmininkas. Siūloma grįžti prie senos tvarkos, kai vicepirmininkais galėdavo būti tik pačių didžiausių, pagrindinių šakinių organizacijų atstovai arba pirmininkai. Taip būtų išspręsta proporcingo atstovavimo problema ir eliminuoti nežinia kam atstovaujantys žmonės - kaip vieną tokių grūdų augintojai paminėjo ŽŪR vicepirmininką Sigitą Dimaitį.

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Jokio noro eiti į ŽŪR pirmininkus šiandien neturiu, nes labai gerai jaučiuosi ten, kur esu šiandien. Veiklos man tikrai pakanka. Realiai šiandien nematau savo galimybių laimėti ŽŪR pirmininko rinkimus. Be to, kažin ar sugebėčiau skirti tiek laiko, kiek reikėtų skirti šiam darbui. Tokioms pareigoms reikia atsiduoti visa širdimi ir visu protu, tiesiog pasiaukoti visai kadencijai", - konstatavo Aušrys Macijauskas. Kartu jis patikino, kad suvažiavimo metu yra pasirengęs ginti grūdų augintojų interesus ir padėkojo kolegoms už parodytą pasitikėjimą.

Aušrys Macijauskas padėkojo kolegoms už pasitikėjimą, tačiau realiai vertindamas savo galimybes, abejojo, ar verta kandidatuoti į Žemės ūkio rūmų pirmininko postą

LGAA susirinkime dalyvavęs ŽŪR pirmininkas Andriejus Stančikas sakė labiausiai pasigendąs žemdirbių vienybės. „Tikriausiai jaučiate, kaip visi mus skaldo. Anksčiau buvo akcentuojama ūkininkų ir žemės ūkio bendrovių priešprieša, dabar jau priešinami stambieji ir smulkieji ūkininkai, augalininkai ir gyvulininkai. Jaučiamas nuolatinis noras padaryti taip, kad mes būtume vieni kitiems priešai. Rūmai ir yra tas placdarmas, kur mes turime susivienyti irsuformuoti bendrą agrarinę politiką", - kalbėjo A. Stančikas pripažindamas, kad tai padaryti nėra taip paprasta, nes reikia suderinti daugybės organizacijų norus ir interesus.

Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas kalbėjo apie būtinybę stiprinti žemdirbių savivaldos nepriklausomumą

Pasak A. Stančiko, neseniai patobulintas Rūmų statutas yra pagrindinis dokumentas, pagal kurį vykdoma visa veikla. „Mano vizija - kad ŽŪR būtų nepriklausomi ir turėtų savo finansavimą. Rūmai teikia paslaugą ir už tai turi būti atlyginta. Dabar reikalavimai ateina iš ūkininkų, o finansavimas yra iš visai kitos pusės, todėl labai sunku tai suderinti", - vieną esminių Rūmų veiklos problemų įvardijo A. Stančikas.

Dvyliktasis Žemės ūkio rūmų suvažiavimas įvyks vasario 28 dieną. Suvažiavimo metu bus renkamas ŽŪR pirmininkas ir vicepirmininkai, tarybos nariai, etikos ir procedūrų komisijos bei Revizijos komisijos nariai.

Lietuvos grūdų augintojų asociacijos nariai susirūpinę: jei jų sektorius ir toliau bus ignoruojamas, dar metai kiti ir grūdininkams ateis sunkūs laikai

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai