Europos Parlamentas įpareigojo registruoti prekiautojus naminiais gyvūnais
2016-03-09

Strasbūras. ES šalys privalės registruoti visus prekiautojus naminiais gyvūnais. Tai numatyta atnaujintose ES gyvūnų sveikatos taisyklėse, kurias antradienį patvirtino europarlamentarai. Jos leis veiksmingiau kovoti su užkrečiamomis gyvūnų ligomis, tokiomis kaip paukščių gripas ar afrikinis kiaulių maras. Daugiau dėmesio bus skiriama ligų prevencijai, taip pat numatyta aiškesnė ūkininkų, prekybininkų ir veterinarų atsakomybė.

Ūkininkai, prekybininkai ir gyvūnų savininkai privalės laikytis geros gyvulininkystės praktikos ir apdairiai naudoti vaistus. Veterinarai turės informuoti ūkininkus apie gyvūnų sveikatos, gerovės ir žmonių sveikatos sąveiką, taip pat bakterijų atsparumą gydymui. Savo ruožtu Europos Komisija turės stebėti antibiotikų naudojimą veterinarijoje ir teikti ES šalių lyginamąją statistiką.

Europarlamentarai pasiekė, kad būtų numatyta ES šalių prievolė registruoti visus prekiautojus naminiais gyvūnais. Europos Komisijai suteikta daugiau galių nedelsiant reaguoti į gyvūnų ligų protrūkius, kurie gali turėti didelį poveikį visuomenės sveikatai ar žemės ūkiui. Ji turės vertinti ligų plitimą ir prireikus priimti antrinį teisės aktą, kuris įpareigotų valstybes sukurti šunų, kačių ir kitų augintinių (išskyrus kiaules, arklius, ožkas ir avis) duomenų bazes.

Dojus agro 19 09 10

Naujosios taisyklės jau suderintos su ES Taryba, todėl neliko kliūčių joms įsigalioti. ES valstybės dar turės penkerius metus pasiruošti jas taikyti.

„Naujosiose taisyklėse, kurios sujungia beveik 40 dabar galiojančių teisės aktų, daugiau dėmesio skiriama gyvūnų sveikatos ir gerovės santykiui, gyvūnų ligų prevencijai ir atsakingam antibiotikų vartojimui", - pažymėjo EP pranešėjas Jasenko Selimovic (Liberalai ir demokratai, Švedija).

Žaliųjų frakcijos vardu kalbėjęs Bronis Ropė parėmė tikslą apsaugoti gyvūnus ne tik nuo ligų, bet ir nuo streso ar skausmo, taip pat atnaujinti gyvūnų ligų klasifikavimo sistemą ir numatyti profesinių žinių reikalavimus gyvūnų augintojams.

Kartu jis atkreipė dėmesį į „katastrofiškai smukusias ir toliau smunkančias gyvulių augintojų pajamas", kurios „neleidžia ūkininkams investuoti reikiamų lėšų į galvijų sveikatingumą ir visavertį šėrimą". Europarlamentaro duomenimis, „bent keliose valstybėse narėse jau antrus metus pieninės karvės yra šeriamos nepakankamai kokybiškais pašarais", nes „ūkininkai paprasčiausiai nebegali įsigyti reikalingų maistinių priedų, vitaminų ir vaistų", todėl atsiranda sąlygos plisti gyvūnų ligoms.

EP, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai