Europarlamentarai siekia uždrausti klonuotų gyvūnų produktų gamybą bei importą
2015-09-09

Strasbūras. Antradienį Europos Parlamentas pritarė griežtesniam draudimui klonuoti gyvūnus ūkiniais tikslais ir prekiauti jų produktais. Europarlamentarai balsavo už draudimą prekiauti klonuotų gyvūnų palikuonių produktais, taip pat importuoti tokius gyvūnus bei jų produktus.

Nors gyvūnų klonų palikuoniai gimsta įprastu būdu, dėl didelio jų mirtingumo gyvūnų gerovės ir etikos klausimai kelia didelį susirūpinimą, pažymi europarlamentarai. Jie siūlo sugriežtinti draudimą klonuoti gyvūnus ir prekiauti jų produktais: taikyti jį klonų genetinei medžiagai ir jų palikuoniams.

EP nariai kartu siekia draudimą taikyti ir gyvūnų bei jų produktų importui. Jie siūlo visiems iš trečiųjų šalių importuojamiems gyvūnams ir jų produktams reikalauti sertifikato, kad tie gyvūnai nėra klonai ar jų palikuoniai.

Europarlamentarai atkreipia dėmesį į 2008 m. Europos maisto saugos tarnybos nuomonę dėl gyvūnų klonavimo, kurioje pažymima, kad daugelio klonuotų gyvūnų sveikatai ir gerovei buvo rimtai pakenkta. Jie taip pat primena vartotojų nuomonės tyrimus, rodančius, kad dauguma ES piliečių nepritaria gyvūnų klonavimui ūkiniais tikslais ir tokių gyvūnų ar jų palikuonių produktų vartojimui.

„Klonavimo technologija nėra brandi ir iki šiol nepasistūmėjusi į priekį. Daug klonuotų gyvūnų naujagimių nugaišta pirmosiomis savaitėmis, o pati mirti būna labai skausminga. Ar turime toliau tai leisti?" - klausė EP Aplinkos, sveikatos ir maisto saugos komiteto pranešėja Renate Sommer (Europos liaudies partija, Vokietija).

„Naujosios taisyklės siunčia žinią mūsų prekybos partneriams, kad nenorime rizikuoti savo ir savo šeimų sveikata vartodami neaiškios kilmės produktus. Mūsų žemdirbiai susiduria su didele konkurencija iš Azijos, kur naudojamas klonavimas. Tačiau Europa paremta vertybėmis, tarp kurių yra ir kokybė", - papildė EP Žemės ūkio komiteto pranešėja Giulia Moi (Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europos frakcija, Italija).

Europos Parlamento pirmojo svarstymo ataskaitai šiuo klausimu pritarė 529 EP nariai, nepritarė 120, o susilaikė 57. Parlamentas toliau sieks suderinti šias taisykles su ES Taryba. Tikėtinas antrasis svarstymas.

EP, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai