Euras nuo hektaro grąžinamas žemdirbiams
2021-06-30

Vilnius. Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) pranešė, kad žemdirbiams, pernai deklaruojant pasėlius pažymėjusiems, kad skiria vieną eurą nuo hektaro pasirinktai asociacijai, iki birželio 30 d., t.y. šiandienos, bus grąžinti pinigai.

Kaip informuoja NMA, atsižvelgiant į Europos Komisijos išreikštą poziciją, žemdirbiams bus išmokėta jiems priklausanti tiesioginės išmokos dalis, kurią jie, 2020 metais teikdami Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškas, nurodė skirsiantys žemdirbius vienijančioms asociacijoms.

Pasak NMA, šie mokėjimai bus atlikti iki šios dienos, t.y. birželio 30 d.

RVAC 21 09 30

NMA atkreipia dėmesį, kad pagal teisės aktus privalo išmokėti visą pareiškėjui priklausančią paramą, nepriklausomai nuo jos dydžio. Todėl mokėtinos sumos gali būti nedidelės.

Pernai deklaruodami pasėlius, žemdirbiai paramą – eurą nuo hektaro – skyrė 56-ioms juos vienijančioms asociacijoms. Iš viso beveik 251 tūkst. eurų.

Tačiau šie pinigai taip ir nepasiekė žemdirbius vienijančių asociacijų, kadangi suabejota tokios formos paramos teisėtumu, esą taip pažeidžiamos ES teisės normos.

Vėliau Žemės ūkio ministerija panaikino galimybę ir šiemet deklaruojant pasėlius savanoriškai skirti eurą nuo hektaro pasirinkai asociacijai. Vietoj to imta kalbėti, kad reikia ieškoti naujų galimybių, kaip žemdirbiai galėtų remti savivaldą.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai