ES uždraudžia trijų rūšių pesticidus
2013-05-03

Briuselis. Dauguma ES valstybių narių po pakartotino balsavimo pritarė Europos Komisijos pasiūlymui uždrausti trijų pesticidų naudojimą žemės ūkyje, pabrėžiant jų žalingą poveikį bitėms ir kitiems apdulkintojams, renkantiems žiedadulkes ir nektarą nuo augalų, apdorotų pesticidais.

Už draudimą balsavo 15 šalių, 8 buvo prieš, 4 susilaikė. Draudimas pradės galioti nuo 2013 m. gruodžio 1 d. Europos Komisijos sprendime nurodoma, kad dvejus metus bus stebimas draudimo poveikio efektyvumas.

Pirmą kartą šiuo klausimu buvo balsuota kovo 15 d., tačiau pasiūlymas nesulaukė kvalifikuotos balsų dauguma palaikymo. Draustinų pesticidų sąraše trys neonikotinoidų grupės medžiagos - imidaklopridas, klotianidinas (kompanija „Bayer") ir tiametoksamas (kompanija „Syngenta").

LYTAGRA 19 07 04 mob

Visi trys uždraustieji pesticidai yra plačiai naudojami žemės ūkyje. Jie naudojami tiek purškimui, tiek sėklos apdorojimui prieš sėją. Dėl šių pesticidų poveikio vabzdžius ištinka tiesioginė mirtis arba pažeidžiama jų nervų ir imuninė sistema, sutrinka jų komunikacija, bitės neranda kelio į avilius, paklysta ir žūsta. Ši informacija pateikta Europos maisto saugos tarnyba (EFSA) ataskaitoje.

Kaip rašo žaliųjų spauda, kompanijos „Syngenta" ir „Bayer" keletą pastarųjų mėnesių vykdė aktyvią lobistinę kampaniją, siekdamos atitolinti pesticidų uždraudimo terminą. Žalieji reikalauja uždrausti naudoti žemės ūkyje iš viso 7 pesticidus, iš kurių 4 yra neonikotinoidai.

Tuo tarpu pesticidų gamintojų atstovai argumentuoja, kad tinkamai naudojant neonikotinoidus, jie yra visiškai nekenksmingi. Tai parodo ir ES šalių patirtis. Pesticidų uždraudimas gali būti pragaištingas žemės ūkiui, teigia gamintojai.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai