ES skiria lėšų avininkystės skatinimui septyniose šalyse
2017-08-08

Briuselis. Europos Sąjunga susirūpino avininkystės sektoriaus mažėjimo tendencija. Todėl atsirado naujas ES finansuojamas projektas „SheepNet", kurio tikslas - padidinti avių produktyvumą, kartu sprendžiant veiksmingos reprodukcijos, nėštumo ir ėriukų mirtingumo problemas. Projekte dalyvauja šešios pagrindinės ES avininkyste užsiimančios šalys ir Turkija, skelbia Independent.ie

Projektas ieškos sprendimų į daugelį su neigiamu avių produktyvumu susijusių klausimų. „SheepNet" pasidalys šiais sprendimais, kurdama ilgalaikius mokslininkų ir suinteresuotųjų šalių mainus visoje ES.

Pataruoju metu kiekviena šalis surengė pirmąjį nacionalinį seminarą, kuriame dalyvavo suinteresuotos šalys.  Aptarti pagrindiniai iššūkiai, problemos ir poreikiai, darantys įtaką avių produktyvumui.

Linas Agro 20 09 01

Pirmasis tarptautinis seminaras vyko Edinburge, kuriame dalyvavo dalyviai, įskaitant ūkininkus, iš septynių šalių. Buvo sutarta, kad avių produktyvumui darančios įtaką problemos visose šalyse yra panašios.

 „SheepNet" projektas apima Airiją, Prancūziją, Jungtinę Karalystę, Rumuniją, Ispaniją ir Italiją bei Turkiją.

Nuo 2000 m. avių augintojų skaičius ES sumažėjo 50 proc., o avių produktyvumas išlieka gana žemas.

Sutariama, kad siekiant sustiprinti avininkystės sektoriaus patrauklumą, būtina didinti avių produktyvumą (t. y., išaugintų ėriukų skaičių arba vieno prieauglio melžiamų avių skaičių).

„SheepNet" turėtų įtvirtinti ilgalaikį keitimąsi mokslinėmis ir praktinėmis žiniomis, novatoriška ir geriausia praktika ir technologijomis, kurios pagerins ūkininkų, patarėjų, konsultantų, mokslininkų ir kitų suinteresuotųjų šalių, susijusių su avių auginimu, produktyvumą.

„SheepNet" platforma atvira visoms ES šalims, suinteresuotosioms šalims ir avių augintojams.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar reikėtų privalomai ženklinti visus šunis, kates ir kitus namų augintinius?
Orai