Ekonomistai: metų pabaigoje ekonomikos augimą skatins vidaus vartojimas ir žemės ūkis
2015-10-30

Vilnius. Trečiąjį ketvirtį paspartėjęs Lietuvos bendrojo vidaus produkto (BVP) augimas per likusius tris mėnesius turėtų dar labiau paspartėti, o daugiausiai įtakos tam turės nemenkstantis vidaus vartojimas bei geras šių metų derlius, prognozuoja ekonomistai.

„Aš manau, kad ketvirtasis ketvirtis bus geriausias šių metų ketvirtis. Tą rodo gerėjantys lūkesčiai, geras derlius ir išliekanti gera situacija darbo rinkoje. (...) Visi šie rodikliai rodo, kad vidaus paklausos augimas neišblės ir ketvirtąjį ketvirtį metinis BVP augimas viršys 2 proc., o visų metų augimą prognozuojame 1,8 procento", - BNS sakė „Swedbank" vyriausias  ekonomistas Nerijus Mačiulis.

SEB bankas taip pat prognozuoja, kad metinis ūkio augimas viršys 2 procentus.

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Gerėja statistikos bazė dėl eksporto, įžengėme į tuos mėnesius, kai Rusijos sankcijos jau buvo pritaikytos ir turėjo tam tikros įtakos mūsų eksportui. Tuo pačiu metu vidaus rinka toliau plėtojasi kylančia kreive ir suteikia pagalvę laikinam eksporto stabtelėjimui. Be to, žemės ūkis pradeda skaičiuoti rezultatus, gauna derlių, derlius neblogas", - BNS sakė SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda.

„Danske Bank" Baltijos šalių analitiko Roko Grajausko teigimu, metų pabaigoje paklausos mažėjimas Rusijoje nebeveiks Lietuvos ekonomikos ir dėl to ketvirtąjį ketvirtį jos augimas turėtų paspartėti iki 2,1 proc., o bendras metinis augimas sudarys 1,7 procento.

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvos BVP per devynis šių metų mėnesius, palyginti su atitinkamu 2014-ųjų laiku, padidėjo 1,5, proc. ir to meto kainomis siekė 27,62 mlrd. eurų. Vien trečiąjį ketvirtį, palyginti su 2014 metų liepos-rugsėjo mėnesiais, BVP išaugo 1,8 proc., o palyginti su antruoju šių metų ketvirčiu - 0,5 proc. iki 10,003 mlrd. eurų.

Ekonomistų teigimu, panašaus ekonomikos augimo ir buvo galima tikėtis.

„Tikrai nieko netikėto. Kaip ir buvo galima spręsti iš pramonės ir mažmeninės prekybos duomenų, Lietuvos ekonomika dugną pasiekė pirmąjį šių metų pusmetį ir toliau ekonomikos augimas spartėja. Tiesa, jis nesiekia tiek, kiek pernai, bet tam yra aiški priežastis - vis dar sudėtinga situacija svarbiose eksporto rinkose, pirmiausiai NVS valstybėse", - kalbėjo N.Mačiulis.

Pasak jo, svarbiausiu ekonomikos augimo varikliu artimiausioje ateityje išliks vidaus vartojimas ir iš dalies investicijos.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai