„Ekoagros“ įstaigai vadovaus ministro bendrapartietis
2014-03-20

Kaunas. Kovo 19-osios konkursą viešosios įstaigos „Ekoagros" direktoriaus vietai užimti laimėjo Antanas Makarevičius, Kauno rajono vicemeras, Darbo partijos Kauno rajono skyriaus pirmininkas. Ekologinės gamybos ir išskirtinės kokybės žemės ūkio ir maisto produktų sertifikavimą ir kontrolę vykdančiai institucijai jis vadovauti pradės nuo balandžio vidurio.

„Ekoagros" dalininkai lygiomis dalimis yra Žemės ūkio (ŽŪM) ir Sveikatos apsaugos (SAM) ministerijos. Sveikatos apsaugos ministerijos skelbtame ir organizuotame konkurse pretendentai į direktoriaus pareigas buvo atrenkami žodžiu, klausimus jiems pateikė SAM ir Žemės ūkio ministerijos specialistai.

Konkurso sąlygos reikalauja, kad pretendentai turėtų aukštąjį universitetinį arba jam prilygintą išsilavinimą; ne mažesnę kaip 3 metų vadovaujamo darbo patirtį; išmanytų bendruosius žemės ūkio produkcijos gamybos bei ekonomikos principus bei ES ir Lietuvos teisės aktus, reglamentuojančius ekologiškų ir išskirtinės kokybės produktų gamybą, sertifikavimą, perdirbimą, ženklinimą, šių produktų importo ir eksporto tvarką, maisto kokybę.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Konkursą laimėjęs A. Makarevičius 1993 m. baigė Lietuvos veterinarijos akademiją ir įgijo zooinžinieriaus išsilavinimą. Su juo dėl „Ekoagros" direktoriaus posto rungėsi tik vienas pretendentas - Mindaugas Petkevičius, Rokiškyje veikiančio kooperatyvo, užsiimančio ekologiško pieno supirkimu, transportavimu, didmenine ir mažmenine prekyba, ekologiškais produktais, ekologiškais priedais galvijams, direktorius.

„Ekoagros“ vadovo postas laisvas liko praėjusių metų pabaigoje, kai iš pareigų pasitraukė Gintaras Nagulevičius, vadovavęs įstaigai vos vienus metus. 2013-ųjų gruodį ŽŪM kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, Specialiųjų tyrimų tarnybą ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą, prašydama ištirti, ar „Ekoagros" darbuotojų veiksmuose yra nusikalstamos veikos požymių.

ŽŪM nurodė gavusi tarnybinį pranešimą, kad iš VšĮ „Ekoagros" sąskaitos 2013 m. rugsėjo 19 ir 20 d. buvo padaryti trys pavedimai po 100 tūkst. Lt į Lietuvos žemės savininkų sąjungos sąskaitą. Pranešta, jog minėtu laikotarpiu banko internetine prieiga galėjo naudotis tik VšĮ „Ekoagros" direktorius Gintaras Nagulevičius, o VšĮ „Ekoagros" neturėjo jokių finansinių įsipareigojimų Lietuvos žemės savininkų sąjungai. 2013 m. gruodžio pradžioje dalininkai patenkino G. Nagulevičiaus prašymą atleisti iš užimamų pareigų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai