EK leido paankstinti europinių išmokų mokėjimą
2012-08-06

Briuselis/Vilnius, rugpjūčio 6 d. Europos Komisija sutiko paankstinti 2012 metų tiesioginių išmokų dalies (50 proc.) mokėjimą kai kuriose šalyse, tarp jų ir Lietuvoje. Šios lėšos bus mokamos nuo spalio 16-osios, o ne nuo gruodžio 1 d., kaip buvo numatyta.

Leidimo paankstinti tiesioginių išmokų mokėjimą į ES kreipėsi dešimt valstybių: Portugalija, Ispanija, Italija, Graikija, Latvija, Lietuva, Vengrija, Prancūzija, Rumunija ir Airija. Savo prašymus šalys grindė tuo, kad dėl nepalankių klimatinių sąlygų ir ekonominės krizės žemdirbiams labai trūksta apyvartinių lėšų.

Pasak Žemės ūkio ministerijos Tiesioginių išmokų skyriaus vedėjo pavaduotojo Antano Karbausko, Lietuvai leista paankstinti pagrindinių išmokų už plotą (maždaug 413 Lt/ha) mokėjimą.

Kai kurioms ES šalims Europos Komisija leido paankstinti ir susietų su gamyba (gyvulininkystės srityje) išmokų mokėjimą.

Komisija padarė išimtį Šiaurės Italijos (Emilijos-Romanijos, Lombardijos ir Veneto regionų) žemdirbiams, kurie nukentėjo nuo žemės drebėjimo. Jiems tiesiogines išmokas leista mokėti mokėjimo nuo rugsėjo 1 dienos.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai