Dėl ministerijos perkėlimo spręs kitą savaitę
2019-02-07
pixabay.com nuotr.

Vilnius. Vyriausybė atidėjo Žemės ūkio ministerijos perkėlimo į Kauną klausimą. Anot premjero Sauliaus Skvernelio, ištaisius kai kurias spragas, sprendimas bus priimtas kitą savaitę. 

„Tai galbūt neturėtų būti protokoliniai sprendimai, nes įstatymai reguliuoja, kaip turtas ir koks turėtų būti naudojamai veiklai. Nėra tikslinga rašyti, kad būtinai turi būti nuoma, gal bus statybos, galbūt valstybės esantis turtas panaudotas. (...) Dar gera savaitė bus padiskutuoti su profesinėmis sąjungomis“, – po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė premjeras. 

Sprendimo priėmimas atidėtas ir dėl darbuotojų profsąjungų pozicijos, kad įstaigų perkelti nereikia. Tačiau S. Skvernelis teigė, kad tai – politinis sprendimas, kuris buvo numatytas rinkiminėje bei Vyriausybės programose, be to, ministerijos ir jos įstaigų veikla Kaune padės sukurti papildomų darbo vietų ir sutaupyti lėšų.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

„Tas politinis sprendimas turi savo racionalų pradą. Yra ir regioninė politika, ir tam tikras efektyvumas, taupymas, galiausiai  institucijų atsiradimas labai svarbiame mieste taip pat generuoja papildomas darbo vietas“, – sakė premjeras. 

Anot Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) profesinės sąjungos, centrinio jos padalinio perkėlimas – skubotas ir ekonomiškai nenaudingas sprendimas.

„Vyriausybės programoje nėra numatytas NŽT centrinio padalinio, kaip ir kitų Žemės ūkio ministerijai pavaldžių įstaigų perkėlimas į Kauną.(...) Vyriausybės programoje kalbama tik apie tokios galimybės analizę. Bet analizės mes nematome. Jokio ekonominio pagrindimo nėra. Nėra jokių skaičiavimų, jokios šio projekto naudos bei kaštų analizės“,– pranešime sakė NŽT profsąjungos pirmininkas Audrius Gelžinis.

Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys pasitarime teigė, kad ministerijos ir kitų įstaigų patalpos turėtų būti nuomojamos iš privačių vystytojų. 

Ministerijos teigimu, persikeliant į valstybės valdomas patalpas Kaune, jų pritaikymas ir rekonstrukcija kainuotų apie 1 tūkst. eurų 1 kv. metrui ir truktų 24–36 mėnesius, tuo metu nuomojantis patalpas iš privačių vystytojų – atitinkamai 200 eurų ir 6–12 mėnesių.

Žemės ūkio ministerija skaičiuoja, kad jos perkėlimas į Kauną kainuos apie 1,13 mln. eurų, o Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) ir Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) – dar apie 4 mln. eurų. 

Anot ministro, „veidrodinė“ ministerija su keliasdešimt darbuotojų Kaune turėtų pradėti veikti jau šių metų balandžio pradžioje. 

BNS inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai