Dėl išmokų atstatymo spręs Europos Teisingumo Teismas (patikslinta)
2014-11-04

Vilnius. Europos Komisijai 2013 m. liepos 19 d. priėmus sprendimą taikyti Lietuvos žemdirbiams už 2013 m. mokamų tiesioginių išmokų (TI) moduliaciją ir papildomų nacionalinių tiesioginių išmokų (PNTI) mažinimą, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos vadovybė su tuo nesutiko. Todėl Lietuva 2013 m. spalio 6 d. pateikė ieškinį prieš Komisiją Europos Sąjungos bendrajam teismui.  

Lietuvos žemdirbiams 2012 m. Komisijos sprendimu taip pat buvo pritaikyta TI moduliacija ir PNTI mažinimas, tačiau šio sprendimo Lietuvos valdžios institucijos neskundė. Lietuvos žemės ūkio bendrovės ir ūkininkai, nesutikdami su 2012 m. pritaikyta TI moduliacija ir PNTI mažinimu, atstovaujant Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijai, kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą.

Lietuvos žemdirbiai, kurių vienas iš atstovų bylose yra Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija, ginčija su 2012 metais Lietuvos Respublikos ūkininkams pritaikyta TI moduliacija ir PNTI mažinimu susijusius nacionalinius ir ES teisės aktus.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Nagrinėdamas Lietuvos žemdirbių bylas dėl 2012 m. pritaikytos TI moduliacijos ir PNTI mažinimo, Vilniaus apygardos administracinis teismas kreipėsi į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą, prašydamas priimti prejudicinį sprendimą dėl Lietuvos žemdirbių skunduose iškeltų klausimų dėl 2012 m. pritaikytos TI moduliacijos ir PNTI mažinimo, kiek tai susiję su Europos Sąjungos teise.

„Europos Sąjungos Teisingumo Teisme svarstoma prejudicinė (prejudicinė byla - tai tokia byla, kurioje Europos Sąjungos Teisingumo Teismas pateikia išaiškinimą dėl ES teisės aktų) byla dėl TI moduliacijos ir PNTI mažinimo yra svarbi Lietuvai, kadangi joje keliami klausimai yra aktualūs šalies žemdirbiams, gaunantiems TI ir PNTI.

Šiomis išmokomis siekiama palaikyti žemdirbių pajamas ir padidinti lietuviškų žemės ūkio produktų konkurencingumą bendrojoje Europos Sąjungos rinkoje. Jei Teisingumo Teismo sprendimas būtų teigiamas, tai suteiktų teisę Lietuvos žemės ūkio subjektams gauti didesnę tiesioginę paramą, kurią jie pagrįstai tikėjosi gauti už 2012 m., netaikant TI moduliacijos ir PNTI mažinimo", - pabrėžia žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Taip pat sprendimas prejudicinėje byloje būtų svarbus nagrinėjant bylą, kurioje Lietuva pateikė ieškinį prieš Europos Komisiją dėl 2013 m. pritaikytų TI moduliacijos ir PNTI mažinimo. Europos Sąjungos bendrojo teismo 2014 m. birželio 18 d. nutartimi ši byla buvo sustabdyta, kol bus priimtas sprendimas Europos Sąjungos Teisingumo Teisme svarstomoje prejudicinėje byloje.

Lietuva, siekdama, kad byla dėl TI ir PNTI būtų kuo išsamiau išnagrinėta, spalio 28 d. pateikė prašymą surengti Europos Teisingumo Teismo posėdį. Jeigu Europos Sąjungos Teisingumo Teismas pritars šiam prašymui, planuojama, kad teismo posėdis įvyks 2015 m. pradžioje.

ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai