Daržovių augintojams numatoma skirti paramos
2021-04-27

Vilnius. Nuo krizės nukentėjusiems daržovių augintojams, negalėjusiems patiekti produkcijos neveikusioms maitinimo įstaigoms ir dėl to patyrusiems nuostolių, šiemet bus skirta apie 1,5 mln. eurų valstybės paramos.

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas praėjusią savaitę Seime pranešė, kad priemonės notifikavimo procesas jau vyksta.

Žemės ūkio ministerija BNS nurodė, kad valstybės pagalba šiemet sieks 1,5 mln. eurų, nes pernai daržovių augintojams buvo numatyta 2 mln. eurų, o panaudota tik pusė. Vienas ūkininkas negalės gauti daugiau negu 225 tūkst. eurų.

RVAC 21 09 30

„Tie 225 tūkst. yra įskaitant ir praėjusiais metais gautą paramą, ir kitą valstybės pagalbą, susijusią su koronaviruso krize“, – pabrėžia ministerija.

Išmokas numatoma mokėti nuo liepos bulvių, burokėlių, morkų, kopūstų augintojams.

Parama pasieks ūkininkus už labdaros organizacijoms, darželiams, senelių globos namams nuo šių metų kovo vidurio iki birželio nemokamai skirtas ar sunaikintas – kompostuotas, sunaudotas biodujų gamybai ar pašarui – daržoves.

Skirtingai negu pernai, šiemet Lietuvos daržovių augintojai išmokas gaus, jeigu 2019 metų liepą  – 2020 metų kovą bendros vidutinės sektoriaus pajamos buvo bent 10 proc. mažesnės nei 2020 metų liepą – 2021 metų kovą. 

Pinigus išmokės Nacionalinė mokėjimo agentūra. 

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai