


Vilnius. Žemės ūkio ministerija, sudarydama Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programą, turėtų visų pirma orientuotis į šeimos (smulkiuosius) ūkius, teikti jiems paramą gyvulininkystės pastatų statybai, įrangos įsigijimui, mėšlidžių įsirengimui, kartu derinant paramą tarp pieno gamybos ir mėsinių galvijų auginimo sričių, teigiama Seimo Kaimo reikalų komiteto sprendime.
Komitetas nurodo ministerijai išnagrinėti galimybes mokėti ūkininkams išmokas už išaugintą ir realizuotą mėsą (įskaitant kiaulieną ir paukštieną) bei parduotą pieną.
Žemės ūkio ministerijai pasiūlyta numatyti galimybes suteikti dyzelinių degalų akcizo kompensavimo lengvatas kiaulių ir paukščių augintojams.
Komiteto sprendime siūloma Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijoms imtis papildomų priemonių mėšlidėms ir srutų kauptuvams (lagūnoms) uždengti ar rekonstruoti (apsaugant gyventojus nuo nemalonių kvapų), panaudojant tam atitinkamus žemės ūkio ir aplinkosaugos struktūrinius fondus, o Energetikos ministerijai pasiūlyta ir naujajame 2014-2020 m. finansavimo programos laikotarpyje remti biodujų jėgainių statybą.
Seimo Kaimo reikalų komitetas nusprendė kreiptis į Seimo valdybą, prašydamas sudaryti darbo grupę, kuri pasiūlytų galimus sprendimo būdus dėl tolesnio žemės ūkio paskirties žemės naudojimo užtikrinimo žemės ūkio subjektams, jau viršijantiems leistiną 500 ha ploto ribą, ar norintiems jos įsigyti papildomai, užtikrinant savo veiklos tęstinumą.
Vyriausybei pasiūlyta pateikti išvadą dėl galimo lengvatinio pridėtinės vertės mokesčio tarifo taikymo šviežiai atšaldytai mėsai ir kitiems maisto produktams, nurodant galimo lengvatinio tarifo įsigaliojimo metus, skirti daugiau lėšų melioracijos finansavimui bei prevencinėms veterinarinėms priemonėms dėl afrikinio kiaulių maro patekimo į šalį, mažinti mokesčių naštą smulkiesiems ūkininkams.
SKRK, MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Prezidentūra mina ant stabdžių: ministro kandidatūra lieka ore
2025-08-28 -
Į žemės ūkio ministrus siūlomas Andrius Palionis
2025-08-27 -
Vyriausybė pritarė siūlymui visą valstybinę žemę perduoti savivaldai
2025-08-27
Skaitomiausios naujienos
-
Pakruojo r. oficialiai užfiksuotas žieminių kviečių rekordas
2025-08-25 -
Nemunu atplukdytas rekordinis grūdų krovinys
2025-08-21 -
Jurbarko rajono ūkių veidas: smulkieji traukiasi, stambieji įsitvirtina
2025-08-22
(0)