


Vilnius. Pratęsiamas pereinamasis laikotarpis ūkininkaujantiems vietovėse, netekusiose mažiau palankių ūkininkauti vietovių statuso, ir už jas bus mokama minimali kompensacinė išmoka.
Už reikalavimus atitinkantį plotą vietovėse, kurios, 2018 m. apibrėžus vietoves su didelėmis gamtinėmis kliūtimis, neteko mažiau palankių ūkininkauti vietovių statuso, šiemet bus tęsiamas pereinamasis laikotarpis ir mokama minimali 25 Eur/ha metinė kompensacinė išmoka, praneša Žemės ūkio ministerija (ŽŪM). Tam buvo pritarta ŽŪM vykusiame Programos valdymo komiteto posėdyje.
Šis sprendimas aktualus net 69 seniūnijoms, kurių bendras žemės ūkio paskirties žemės plotas siekia 500 276 ha. Šioms vietovėms 2018–2020 metais buvo taikomas 3 metų trukmės pereinamasis laikotarpis ir mokėta 25 Eur/ha metinė kompensacinė išmoka.
Išmokos ūkininkaujantiems buvusiose mažiau palankiose ūkininkauti vietovėse turėjo būti mokamos iki 2020 m. ir ne ilgiau kaip ketverius metus. ŽŪM informuoja, kad Komitetas, atsiradus galimybei visiškai pasinaudoti 4 m. laipsnišku išmokų panaikinimo perėjimu, bei atsižvelgęs į ūkininkų ir socialinių partnerių susirūpinimą, nusprendė pratęsti pereinamąjį laikotarpį dar vieneriems metams, kad ūkininkams būtų lengviau prisitaikyti prie naujų sąlygų ir esamos padėties.
ŽŪM, MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Prezidentas patvirtino Vyriausybę, A. Palionis vadovaus ŽŪM
2025-09-09 -
Bando plėsti kopūstams skirtų apsaugos priemonių pasirinkimą
2025-09-08 -
Oficialiai pratęsti įsipareigojimų vykdymo terminai nuo lietaus nukentėjusiems ūkiams
2025-08-29
Skaitomiausios naujienos
-
Pakruojo r. oficialiai užfiksuotas žieminių kviečių rekordas
2025-08-25 -
I. Hofmanas atskleidė, kas siūlė savą žmogų skirti ŽŪDC vadovu
2025-09-05 -
Nemunu atplukdytas rekordinis grūdų krovinys
2025-08-21
(0)