Briuselis siūlo neleisti auginti genetiškai modifikuotų kukurūzų
2014-01-17

Briuselis. Europos Parlamentas paragino ES Tarybą nesuteikti leidimo auginti genetiškai modifikuotus kukurūzus, atsižvelgiant į galimą jų žalą ekosistemai.

Europos maisto saugos tarnybos išvadose pažymima, kad bendrovės „Pioneer" norimi ES šalyse auginti genetiškai modifikuoti kukurūzai, kurių žiedadulkės naikina kenkėjus, gali pakenkti tam tikroms drugelių rūšims. Europarlamentarai taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad, jog šios rūšies kukurūzai yra pristatomi rinkoje kaip atsparūs amonio gliufosinatui - herbicidui, kuris ES pripažintas kaip toksiškas ir uždraustas naudoti po 2017 m.

Taigi, EP nuomone, Europos Komisija, pasiūliusi ES Tarybai svarstyti prašymą auginti genetiškai modifikuotus kukurūzus, neatsižvelgė į tam tikrų ekosistemų apsaugos sąlygas, nors privalėjo tai padaryti. Todėl europarlamentarai prieštarauja leidimui auginti šiuos kukurūzus ir ragina ES Tarybą atmesti Komisijos prašymą. Jie priduria, jog su GMO susiję prašymai turi būti svarstomi tik patobulinus rizikos vertinimo metodiką.

LYTAGRA 19 07 04 mob

2010 m. ES buvo leista auginti genetiškai modifikuotas bulves „Amflora", tačiau 2013 m. gruodį ES Bendrasis Teismas šį leidimą panaikino. Vienintelis kitas genetiškai modifikuotas augalas, kurį auginti buvo suteiktas ES leidimas, yra Monsanto kukurūzai, tačiau pastarasis leidimas jau keletą metų nebeatnaujinamas.

EP, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai