Briuselis leido Lietuvai didinti avansines išmokas
2014-10-17

Briuselis/Vilnius. Europos Komisijos Tiesioginių išmokų vadybos komitetas vienbalsiai pritarė reglamento projektui, leisiančiam Lietuvai ir Latvijai avansines tiesiogines išmokas padidinti iki 70 proc. Tiesioginių išmokų už 2014 m. deklaruotus žemės ūkio naudmenų plotus avansas mokamas nuo spalio 16-osios iki lapkričio 30 dienos.

„Tai labai svarbus sprendimas mūsų žemdirbiams, kurie pateko į sudėtingą situaciją dėl Rusijos paskelbto embargo. Nors tai ir nėra nuostolių kompensavimas, bet tai pagalba nukentėjusiems žemdirbiams, kad jie turėtų apyvartinių lėšų", - pažymi žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Pagal Žemės ūkio ministerijos nustatytus prioritetus, avansai greičiausiai pasieks aktyvia žemės ūkio veikla užsiimančius pareiškėjus. Pirmumas avansui gauti bus suteiktas pieno gamintojams. Prioritetinėje eilėje yra ir šiais metais deklaravusieji pasėlius, pievas ir ganyklas bei turintieji gyvulių pareiškėjai.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Pareiškėjams, turintiems ilgalaikių finansinių įsipareigojimų, dalyvaujantiems įgyvendinant investicinius projektus ar turintiems didelių finansinių sunkumų dėl išskirtinių nepalankių sąlygų, taip pat suteikiamas pirmumas gauti avansus.

Tiesioginių išmokų avansų sulauks pareiškėjai, atitinkantys nurodytus prioritetinius kriterijus, jei jų paraiškose nenustatyta neatitikimų ir yra atlikti visi reikiami patikrinimai.

Išmokos už plotą siekia 390 litų už hektarą, dar po 100 litų ūkininkams mokama už pirmuosius 30 hektarų. Iš viso už 2014 metus Lietuva gaus 1,357 mlrd. litų ES paramos žemės ūkiui, iš jų - 1,098 mlrd. litų išmokoms už plotą.

Už 2013 metus ūkininkams buvo išmokėta apie 380 mln. litų avansinių ES tiesioginių išmokų. Šiais metais pateikta maždaug 142 tūkst. paraiškų tiesioginėms išmokoms gauti.

ŽŪM, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai