Baltijos šalių žemdirbiai kreipėsi į Briuselį dėl didesnių išmokų
2018-12-10
pixabay.com nuotr.

Vilnius. Estijos, Latvijos ir Lietuvos žemdirbių organizacijų koalicija kreipėsi į Briuselį dėl didesnių tiesioginių išmokų, pranešė Lietuvos žemės ūkio taryba.

Atvirą laišką Europos Vadovų Tarybos pirmininkui Donaldui Tuskui, Europos Komisijos vadovui Žanui-Klodui Junkeriui (Jean Claude Juncker) ir Austrijos federaliniam kancleriui Sebastianui Kurcui (Sebastian Kurz) žemdirbiai išsiuntė prieš kitą savaitę vyksiantį Europos Vadovų Tarybos posėdį dėl daugiametės finansinės 2021-2027 m. programos.

„Trys Baltijos šalys nuo pat 2004 metų, kuomet įstojo įstojo į Bendriją, palyginti su kitomis ES narėmis, gauna ženkliai mažesnę finansinę paramą, skiriamą žemės ūkio sektoriui. Taip atsitiko todėl, kad pirmosios tiesioginės išmokos joms buvo paskaičiuotos remiantis referenciniais duomenimis, kuomet šalys pereidinėjo iš sovietinio ekonomikos modelio prie laisvos rinkos modelio. Nepaisant nuolatinių politinių įsipareigojimų ištaisyti šią istorinę anomaliją, Baltijos šalių žemdirbiai ir toliau gauna žemiausias tiesiogines išmokas Europos Sąjungoje. Ir visa tai yra nepaisant fakto, kad jų gamybos sąnaudos viršija ES vidurkį“, – nurodoma Baltijos šalių žemdirbių kreipimesi.

RVAC 21 09 30

Estijos, Latvijos ir Lietuvos žemdirbiai ketvirtadienį protestuos prie Europos Tarybos prieš, jų teigimu, nesąžiningą tiesioginių išmokų skyrimą.

BNS inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai