Baltijos šalių ūkininkai planuoja protestus Briuselyje dėl mažų išmokų
2012-11-09

Vilnius. Pasipiktinę Briuselio siūlomomis per mažomis išmokomis Lietuvos ūkininkams, Lietuvos, Latvijos ir Estijos ūkininkai lapkritį planuoja protestus Briuselyje.

Europos Sąjungos Vadovų tarybos susitikimo metu - lapkričio 22-23 dienomis - Briuselyje protestuos apie 40 žmonių iš Lietuvos, o iš visų trijų Baltijos šalių jų laukiama apie 100. Spaudos konferencijoje penktadienį Vilniuje Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas sakė, jog iš ES vadovų tenorima lygių sąlygų. „Mes norime įrodyti, kad Europa nėra teisi", - tvirtino jis.

Lietuvos žemdirbiai dabar gauna išmokas, sudarančias apie 50 proc. ES vidurkio, būsimoje finansinėje perspektyvoje jas numatoma padidinti iki 65 proc. ES vidurkio. Baltijos šalių žemdirbiai norėtų gauti bent ES vidurkį siekiančias išmokas.

Dojus agro 19 09 10

„Dabar yra didžiulis skirtumas tarp išmokų - tai yra iškreiptos konkurencinės sąlygos. Sąlygos konkuruoti Lietuvos, Latvijos ir Estijos žemdirbiams su senosios Europos šalių žemdirbiai. Todėl šiandien ir kyla šios protesto akcijos", - sakė A.Stančikas.

Baltijos žemdirbiai protesto akciją pradės senu sovietinės gamybos traktoriumi, kuris lapkričio 12 dieną pajudės iš Talino ir važiuos per visas tris Baltijos šalis, simbolizuodamas sunkią Baltijos šalių ūkininkų padėtį bei nelygias ūkininkavimo sąlygas Europos Sąjungoje. Planuojama, kad lapkričio 22 dieną traktorius pasieks Briuselį ir atgabens maišus Baltijos šalių žemdirbių prašymų.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė Vilniuje vykstančioje Baltijos Asamblėjos (BA) sesijoje pabrėžė, kad derybose dėl naujos ES finansinės perspektyvos turi būti pasiektas principinis sutarimas dėl tiesioginių išmokų žemės ūkiui Europos Sąjungos mastu suvienodinimo sąlygų.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai