B. Markauskas: viceministrais dirbs savo srities specialistai (papildyta, fotogalerija)
2016-12-20

Vilnius. Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas sako, kad formuojant viceministrų komandą nejautė jokio politinio spaudimo, tad pareigas eis savo srities profesionalai. Naujieji viceministrai darbą turėtų pradėti sausio viduryje.

„Nebuvo jokio politinio spaudimo, nebuvo jokių susitarimų tarp partijų dėl vienų ar kitų žmonių. Nebuvo partijos pirmininko ar premjero spaudimo ir pats ministras galėjo rinktis komandą. Tas suteikia tam tikro sunkumo, nes tokiu atveju norisi turėti stiprią komandą, kuria galėtum pasitikėti“, - antradienį spaudos konferencijoje teigė B. Markauskas.

Pasak jo, viceministrais turėtų tapti Žemės ūkio ministerijos Ekonomikos ir tarptautinio bendradarbiavimo departamento vadovas Rolandas Taraškevičius, buvęs premjero Algirdo Butkevičiaus visuomeninis konsultantas, Žemės ūkio rūmų pirmininko patarėjas Darius Remeika ir geodezijos paslaugų bendrovės „Geosmart“ įkūrėjas ir geodezininkas Artūras Bogdanovas. Kaip galima kandidatė į ketvirtajį viceministro postą įvardijama šiuo metu Kaimo plėtros atašė ES pareigas einanti Jurgita Stakėnienė.

Vaderstad 12 05

„Šiai dienai yra daromos visos pastangos, kad tai būtų Jurgita. Ji yra atašė ir turi įvairius įsipareigojimus, tarp jų ir darbo. Dar viskas derinama“, - sakė B. Markauskas

Nors galutinės darbo sferos bus pasiskirstytos tik suformavus visą komandą, planuojama, kad R. Taraškevičius bus atsakingas už tarptautinius reikalus bei prekybos politiką.

„Darbo sritis mes dar dėliosime, kai sulauksime ketvirto kolegos. Bet mano atveju gal aiškiausia perspektyva – toliau būsiu  atsakingas už ES, už tarptautinius reikalus, už prekybos politiką, rinkų paieškas ir įsitvirtinimą. Ši sritis man nėra visiškai nauja“, - prisistatydamas kalbėjo Rolandas Taraškevičius.

Planuojama, kad D. Remeika kuruos žemės ūkio gamybos politiką

„Reikalavimų yra daug, visi norime, kad jų būtų mažiau, jie būtų aiškesni, suprantamesni, pertekliniai - pašalinti. Galvoju, kad čia – viena iš svarbių sričių. Kuo bus paprastesni reikalavimai, tuo bus paprasčiau ūkininkui, perdirbėjui. Bet, aišku, vartotojas turi būti bet kokia prasme apsaugotas“, - žurnalistams sakė D. Remeika, vildamasis, kad jo sukaupta patirtis maisto, veterinarijos ir kitose srityje leis supaprastinti bei aktyvinti žemės ūkio gamybą.

Numatoma, kad A. Bogdanovas bus atsakingas už Nacionalinės žemės tarnybos pertvarką, žemės politiką, žuvininkystę

„Strateginis tikslas – NŽT valdymo reforma. Labai daug yra bendravimo problemų tarp centrinės įstaigos ir teritorinių skyrių, kurie yra šiek tiek atitrūkę ir kartais gaunasi toks efektas kaip valstybė valstybėje. Tai šituos dalykus reikės spręsti būtinai ir nedelsiant“, - spaudos konferencijoje kalbėjo A. Bogdanovas. Jo teigimu, nuodugniai bus peržiūrėtos ir ministerijai pavaldžios įstaigos, nes kai kurių rezultatai yra labai prasti.

Pasak žemės ūkio ministro B. Markausko, nors jau yra ir patarėjų sąrašas, tačiau jis dar nepristatomas, nes visų pirma viceministrai turėtų išsidalinti savo darbo sritis, o kitos sferas kuruotų patarėjai. „Pavyzdžiui matome, kad augalininkystė būtų sunkesnė, siauresnė, galbūt tada patarėjas galėtų būti agronomas (...) pirma norime, kad susėstume su viceministrais, pakalbėtume, matytume sritį, kurią reikia dengti, tada tą galėtume padaryti patarėjais“ , - kalbėjo ministras.

B. Markausko teigimu, matyt, nė vienai iki šiol buvusiai komandai nėra tekę tokių iššūkių ir  užduočių, kokios laukia šios.

Pasak ministro, naujojo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo kandidatūra Vyriausybei turėtų būti pateikta sausio pradžioje. Šiuo metu yra dvi kandidatūros, kurias vertina Specialiųjų tyrimų tarnyba.

„Tai yra labai svarbi ir atsakinga pozicija. Nebuvo jokio spaudimo dėl kandidatų ir šiandien jo nėra. Tenka diskutuoti su tos srities specialistais. Tos dvi kandidatūros, manau, yra tikrai labai stiprios ir bet kuris iš jų pakankamai bus stiprus kaip vadovas“, - teigė B. Markauskas.

Ministras teigė, kad nebūtų etiška jam vertinti iš VMVT vadovo pareigų šiemet atleisto Jono Miliaus darbo, tačiau tvirtino, kad pati tarnyba yra stipri, gerai vertinama tiek Europos, tiek pasaulio mastu.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip ketinate ūkininkauti kitąmet, jeigu dar didės mokesčiai ir mažės žemės ūkio rėmimas?
Orai