Avansinės išmokos ūkininkams bus pradėtos mokėti spalį (atnaujinta)
2014-09-12

Vilnius. Žemdirbiams Europos Sąjungos avansinės tiesioginės žemės ūkio išmokos už pasėlius bus pradėtos mokėti nuo spalio 16 dienos. Tradiciškai jos sudaro iki 50 proc. ES paramos. Žemės ūkio ministerija prašo Briuselio leidimo didinti avansinius mokėjimus iki 70 proc.

Žemės ūkio ministerijos išmokų už plotus skyriaus vedėjas Karolis Anužis konkrečios žemdirbiams teksiančios sumos neįvardijo. „Suma priklausys nuo tinkamo paramai ploto, todėl galutinė suma dar nėra aiški", - sakė K. Anužis.

„Prašome Europos Komisijos mokėti ne 50 proc., kaip kasmet, bet 70 proc. avansinių išmokų, kad žemdirbiai galėtų išgyventi šį sudėtingą laikotarpį. Šį prašymą perdavėme Europos žemės ūkio ir kaimo plėtros komisarui Dačianui Čiolosui (Dacian Ciolos), tikimės, kad į jį bus atsižvelgta", - pažymėjo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Pirmumas mokant dalį už 2014 metais deklaruotus žemės ūkio naudmenų plotus, atitinkančius paramos tiesioginėmis išmokomis teikimo reikalavimus, specialiąją paramą už pieną, turėtų būti teikiamas pareiškėjams, kurie yra pienininkystės ūkiai, laiko gyvulius, yra deklaravę  pasėlius, yra deklaravę pievas ir ganyklas ir turi sutartinių gyvulių, turi ilgalaikių finansinių įsipareigojimų, dalyvauja įgyvendinant  investicinius projektus ar turi didelių finansinių sunkumų dėl išskirtinių nepalankių sąlygų.

Ministerija kreipėsi į socialinius partnerius ir savivaldybes, prašydama jų Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos iki š. m. spalio 1 d. pateikti, kaip ir ankstesniais metais, susistemintą sąrašą pareiškėjų, kurie turi ilgalaikių finansinių įsipareigojimų, dalyvauja įgyvendinant investicinius projektus ar turi didelių finansinių sunkumų dėl išskirtinių nepalankių sąlygų.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai