Atsistatydina žemės ūkio ministras V. Jukna (papildyta)
2014-07-09

Vilnius. Žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna trečiadienį įteikė premjerui Algirdui Butkevičiui atsistatydinimo pareiškimą. Šį sprendimą ministras priėmė dėl šeimyninių aplinkybių.

„Noriu padėkoti visam ministerijos kolektyvui už tai, kad bendromis pastangomis padėjome pamatus ilgalaikei žemės ūkio strategijai, kuri, tikiu, leis atgimti Lietuvos kaimui", - sakė V. Jukna.

Ministro patarėja Jolanta Butkevičienė teigė, kad atsistatydinimas nesusijęs su prezidentės ministerijai išsakyta kritika: „Visiškai nesusiję".

LYTAGRA 19 07 04 mob

Premjero patarėja Evelina Butkutė-Lazdauskienė sakė, kad premjeras V. Juknos atsistatydinimo prašymą gavo, tačiau kadangi premjeras išvykęs į Klaipėdą, kur ketvirtadienį posėdžiauja SGD terminalo statybos priežiūros komiteto posėdis, tai pareiškimą jis tikriausiai pasirašys penktadienį. A. Butkevičius per savo atstovę pakartojo esąs patenkintas V. Juknos darbu.

Praėjusią savaitę V. Jukna pareiškė, kad svarstytų apie atsistatydinimą, jeigu išgirstų konkrečių priekaištų dėl neskaidrios veiklos, tačiau jų iš šalies prezidentės jis esą neišgirdo. Po susitikimo D. Grybauskaitė teigė, kad dėl Žemės ūkio ministerijos veiklos neskaidrumo kyla daugiausia problemų.

Prezidentė praėjusią savaitę pareiškė, kad netvirtins ministrų, kurie neatleis vadinamajame „juodajame sąraše" esančių viceministrų. Birželio viduryje atsistatydino žemės ūkio viceministras „darbietis" Rytis Šatkauskas dėl, pasak jo, skleidžiamos informacijos, kad jis dirba neskaidriai - taip R. Šatkauskas esą siekia, kad būtų atliktas tyrimas dėl jo veiklos.

Ministerija taip pat turėjo teisintis, kai balandį Seimo narės „darbietės" Vitalijos Vonžutaitės sutuoktinis Sergejus Fedotovas laimėjo Valstybinės augalininkystės tarnybos (VAT) vadovo konkursą.

Žvejams ir Specialiųjų tyrimų tarnybai įtarimų buvo sukėlusi ir ministro patvirtinta žvejybos kvotų tvarka. Ginčas tarp žvejų ir Žemės ūkio ministerijos kilo pernai kovą, kai ministras pasirašė įsakymą, kuriuo kvotos skirstomos pagal paskutinių 6 metų, o ne trejų, kaip iki tol, sugautų žuvų kiekį.

STT praėjusių metų pabaigoje paskelbė, kad žvejybos kvotų skyrimo tvarka palanki ilgiau žvejojančioms įmonėms. Anot STT, skirstant kvotas, atsižvelgiama tik į vieną kriterijų - per šešerius metus įmonės sugautą žuvų kiekį, todėl ilgiau žvejojančios įmonės visada gaus daugiau kvotų.

ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai