A. Stančikas: EK skirta parama pienininkams - per maža
2015-09-16

Vilnius.  Europos Komisijos Lietuvos pieno gamintojams skirta 12,63 mln. eurų parama yra per maža, sako Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas. Jo nuomone, net jeigu Vyriausybė dar antra tiek skirtų iš biudžeto, ūkininkams vis vien bus sudėtinga išsilaikyti.

„Iš tikrųjų ši suma yra netikėtai labai maža, nes iš komisaro supratome, kad Baltijos šalims bus skiriamas didelis dėmesys. Mes tikėjomės didesnės (paramos - BNS), tos sumos yra labai mažos", - BNS sakė A. Stančikas.

Pasak jo, skaičiuojama, kad iki rugpjūčio 1 dienos pieno gamintojai Lietuvoje prarado 70 mln. eurų, tad ši suma vargiai padengs nuostolius. Be to, A.Stančikas sakėsi nesuprantąs, kodėl paskirta tokia suma, nes pernai EK skyrė 14 mln. eurų, nors pienininkų patirti nuostoliai buvo mažesni.

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Man kyla klausimas, kodėl taip mažai, suprasčiau, jei būtų skyrę 25 mln. eurų iš prašytų 32 mln. eurų. Praeitame laikotarpyje 14 mln. eurų gavome, nors nuostoliai buvo mažesni", - aiškino žemdirbių atstovas.

Anot jo, jeigu Vyriausybė skirs dar papildomus 12,6 mln. eurų, žemdirbių situacija pasidarys kiek geresnė, bet vis vien sudėtinga: „Mes sėdime dugne vis dar. Aišku, jei nacionalinis prisidėjimas bus, tai kažkiek padės, bet tie pinigai bus bereikšmiai, jei situacija rinkoje nesikeis".

EK antradienį nusprendė skirti 12,63 mln. eurų Lietuvos pienininkams iš bendro 500 mln. eurų pagalbos paketo visam ES žemės ūkio sektoriui. Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė BNS teigė, kad Vyriausybė spręs dėl papildomos pagalbos pienininkams.

Lietuva ES prašė 32 mln. eurų paramos už per pirmus 8 mėnesius patirtus pienininkų nuostolius.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai