A. Kubilius žada surengti pasitarimą dėl grūdų gabenimo geležinkeliais problemų
2012-08-21

Vilnius, rugpjūčio 21 d. Premjeras Andrius Kubilius žada surengti pasitarimą dėl rekordinio šių metų derliaus grūdų transportavimo geležinkeliais problemų.

„Matyt, ir „Lietuvos geležinkeliai“ gal galėjo geriau pasiruošti visam darbų sezonui. Mes planuojame artimiausiu metu čia, Ministro pirmininko tarnyboje, surengti pasitarimą, sukviečiant ir uosto krovos kompanijas, ūkininkus, geležinkelio transporto kompanijas pasitarti tam, kokių turime imtis veiksmų, kad pajėgtume išvengti didesnių problemų", - antradienį interviu LRT radijui sakė Andrius Kubilius.

„Šiais metais grūdų derlius yra didelis ir matyt didesnis nei ankstesniais metais, ir matyt, kyla papildomų rūpesčių", - sakė Vyriausybės vadovas.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Vyriausybė liepą jau bandė spręsti grūdų vežimo geležinkeliais problemą - tuomet Žemės ūkio ministerija inicijavo sprendimą, kuriuo geležinkeliai būtų įpareigoti suteikti grūdininkams pakankamai vagonų lengvatine kaina. Tačiau pasipriešinus Susisiekimo ministerijai, nutarimas nebuvo priimtas.

Valstybės valdomi "Lietuvos geležinkeliai" pirmadienį pareiškė, kad dėl logistikos problemų vagonai tampa grūdų sandėliais. Įmonės atstovai teigė rekordinio grūdų derliaus sulaukusiems grūdų augintojams ir eksportuotojams išnuomoję visą prašytą vagonų skaičių - 1400. Tuo metu Lietuvos grūdų augintojų asociacija teigė, kad vagonai išnuomoti pavėluotai - prašomą jų skaičių reikėjo išnuomoti prieš savaitę.

"Lietuvos geležinkeliai" grūdų augintojams nuomoja 995 savo vagonus. Kiti vagonai nuomojami iš NVS valstybių - daugiausia iš Ukrainos.

"Lietuvos geležinkeliams" bei žemės ūkio ministrui aiškinant, kad grūdų derliui išvežti trukdo logistikos problemos jūrų uoste, krovos bendrovių "Begos" ir "Klasco" atstovai BNS pirmadienį tikino, kad uoste vagonai su grūdais neužtrunka.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai