A. Butkevičius tikisi pozityvių EK sprendimų dėl paramos pienininkams
2016-06-03

Briuselis/Vilnius. Premjeras Algirdas Butkevičius tikisi pozityvių Europos Komisijos sprendimų dėl paramos pieno gamintojams, tačiau jis nesiryžta sakyti, kad Briuselis tikrai skirs lėšų nuo pasaulinės pieno krizės nukentėjusiems ūkininkams. Tai premjeras teigė penktadienį, po susitikimo su Europos Komisijos pirmininku Žanu Klodu Junkeriu (Jean Claude Juncker).

„Aš manau, kad pokalbis buvo konkretus, dalykiškas ir manau, kad turėtų būti priimtas pozityvus sprendimas, bet šiandien dienai užgarantuoti 100 proc. negaliu", - BNS telefonu iš Briuselio sakė A. Butkevičius.

„Galutiniame pokalbyje jis (Ž. K. Junkeris - BNS) pasakė, kad bus duotas pavedimas žemės ūkio komisarui ponui Hoganui (Phil Hogan - BNS), kad jis išanalizuotų situaciją visose Europos Sąjungos šalyse ir pateiktų jam pasiūlymus, kaip šitą spręsti ir padėti Lietuvai", - pridūrė premjeras.

Linas Agro2 20 04 01

Anot, jo susitikime nebuvo pasakyta, kada turėtų būti priimtas sprendimas dėl paramos, tačiau premjeras tikisi, jog tai įvyks iki rugpjūčio.

„Data tikrai nebuvo įvardinta, bet aš aišku manau, kad dabar šitas klausimas bus perduotas žemės ūkio ministrei. Ji turėtų įvardinti kažkokį konkretų viceministrą ar kitą ministerijos darbuotoją, kuris palaikys pastovius ryšius su komisaru Hoganu ir vyks tam tikras dialogas. Aišku, būtų gerai, kad aiškumas būtų, kol išeis (EK - BNS) atostogauti. Paklausiau, kada atostogauja, tai buvo pabrėžta, kad rugpjūčio mėnesį", - aiškino premjeras.

Jis teigė Ž. K. Junkeriui pateikęs informaciją apie situaciją Lietuvos pieno sektoriuje: „Mes nesėdime ir nelaukiame vien tik, kad Europos Komisija išspręs finansines problemas arba patirtus nuostolius, bet taip pat pristačiau, kiek atidaryta naujų rinkų ir kur pieno produktų eksportas išaugo".

Lietuvos žemės ūkio atašė Briuselyje Karolis Anužis BNS penktadienį teigė, kad ES tikimasi, jog Komisija sprendimus dėl paramos pieno sektoriui pateiks birželio pabaigoje vyksiančioje žemės ūkio taryboje.

Lietuva skaičiuoja, kad šalies pieno gamintojams reikėtų apie 75 mln. eurų paramos dėl pernai patirtus nuostolius. Sumažėjus pieno supirkimo kainoms, gamintojai teigia nebegalintys išlaikyti ūkių.

Lietuvai vasarį paprašius Europos Komisijos skirti papildomai 75 mln. eurų paramos šalies pieno sektoriui, Komisija pareiškė tiesioginių išmokų skirti kol kas neketinanti. V. Baltraitienė anksčiau sakė, jog EK šiemet neketina padėti pieno gamintojams, nes lėšų tam nėra numatyta ES biudžete.

Tačiau EK leido valstybėms naudoti savanoriško gamybos mažinimo mechanizmą, pagal kurį iš biudžeto pienininkams būtų galima mokėti už nedidinamą pieno gamybą. Anksčiau planuota, kad Lietuvoje ši schema pradės veikti gegužę, tačiau Žemės ūkio ministerijos Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento direktorius Rimantas Krasuckis BNS teigė, kad schema yra „galutinėje derinimo stadijoje".

BNS, MŪ inf.

Europos Komisijos nuotr.

Gudinas - mobilioji apacia 20.02

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip pandemija veikia jūsų ūkio ir šeimos gyvenimą?
Orai