A. Butkevičius norėtų, kad Lietuva į Kiniją eksportuotų grūdus
2016-07-07

Vilnius. Premjeras Algirdas Butkevičius Kinijos atstovams pareiškė, jog Lietuvos ūkininkai šalia pieno bei jautienos į Kiniją norėtų eksportuoti ir grūdus. Vyriausybės atstovo Mindaugo Janulionio teigimu, premjeras taip pat paragino Kinijos atstovus, kad Lietuvos pieno perdirbimo įmonėms būtų greičiau sutvarkytos reikalingos eksporto procedūros.

„Premjeras pasakė, kad Lietuva yra pasirengusi eksportuoti grūdus į Kiniją ir taip pat bus siekiama gauti eksporto leidimus. Čia yra pirmas pasakymas, pradžia dialogo ties grūdais. Kinai atsakė, kad yra pasirengę toliau tęsti derybas dėl kuo platesnės produkcijos importo į Kiniją", - po A. Butkevičiaus susitikimo su Kinijos generalinės kokybės priežiūros, kontrolės ir karantino administracijos atstovais BNS sakė Vyriausybės atstovas Mindaugas Janulionis.

„Premjeras paragino tiesiog toliau užbaigti visas reikalingas procedūras, kad Lietuvos eksportuotai galėtų pradėti eksportuoti realiai. Dabar reikia pačiam verslui susiderinti ir iš premjero buvo paraginimas, kad būtų kuo greičiau visa tai baigta", - kalbėjo M. Janulionis.

Pasak jo, premjeras Kinijos delegacijai priminė, kad Lietuva šiuo metu laukia klausimynų ir įvertinimų iš Kinijos dėl galimybės eksportuoti jautieną.

Balandžio viduryje Lietuva iš Kinijos gavo visus reikiamus dokumentus, kad perdirbėjai galėtų eksportuoti produkciją į Kiniją, tačiau pačioms pieno perdirbimo įmonės dar atskirai reikia užregistruoti įmonės kodą Kinijoje ir suderinti visus reikalingus eksporto dokumentus su Kinijos veterinarijos atstovais.

Vienos didžiausių šalies pieno perdirbimo bendrovių „Rokiškio sūris", „Marijampolės pieno konservai" ir Vilkyškių pieninė artimiausiu metu ketina eksportuoti pirmuosius pieno produktus į Kiniją.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.02

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kuris technikos prezentavimo būdas Jums priimtiniausias?
Orai