23 10 24 Mano ukio prenumerata 2024 23 04 15 Gauti naujienas mobili žurnalas
Mano Ūkis 2013/11
Technikos gamintojo lūkesčiai pranoko prognozes
  • D. Stanišauskienė
  • Mano ūkis

Artėjant svarbiausiam technikos gamintojams renginiui - žemės ūkio technikos parodai „Agritechnica" - kompanijos skaičiuoja pirmojo pusmečio apyvartas ir viena po kitos viešina ateinančio sezono naujoves. Prancūzijos bendrovė „Kuhn" skelbia pernai pasiekusi rekordinį 2008-ųjų metų pajamų lygį ir ilgalaikius augimo planus įgyvendinusi ketveriais metais planuoto laiko anksčiau.

Rekordiškai daug naujovių numatyta pristatyti ir didžiausiame technikos inovacijoms skirtame renginyje. Didelis technikos asortimentas, ilgametė (beveik 200 metų) patirtis žemės ūkio mašinų gamyboje - išskirtiniai Prancūzijos kompanijos „Kuhn" bruožai. Iš kitų įmonių ji išsiskiria ir tuo, kad pati gamina visus svarbiausius mašinų mazgus, todėl gali kontroliuoti kokybę nuo pat technikos gamybos pradžios. „Esame didžiausias nesavaeigės technikos gamintojas. Mašinų pasiūlą nuolat plečiame, tačiau vis dar save vadiname specializuotu gamintoju", - pristato kompaniją jos generalinis direktorius Mišelis Sibertas (Michel Siebert).

Kompanija „Kuhn" laikosi tvirtos nuostatos investuoti į tyrimus ir inovacijas, nepriklausomai nuo pelno lygio. Kasmet tam skiriama 4 proc. apyvartos. „Pernai gavome 1,014 mlrd. eurų pajamų. Taigi į tyrimus investavome per 40 mln. eurų. 2020 m. prognozuojame dvigubai didesnę negu 2010 m. 1,4 mlrd. eurų apyvartą, tad inovacijoms bus atseikėta beveik 60 mln. eurų", - apie investicijų mastus kalba kompanijos viceprezidentas Rolfas Šneideris (Rolf Schneider). Vadovaudamasi tokia investavimo strategija, kompanija kasmet žemdirbiams gali pasiūlyti po 10-15 naujų ar patobulintų mašinų.

Didelės pajamos - daug naujovių

Praėjusiais metais gavusi rekordines pajamas, ateinančiam sezonui kompanija „Kuhn" žemdirbiams pateiks kaip niekad daug ir naujovių - net 23 naujus ir patobulintus įvairios technikos modelius, 10 iš jų parodoje „Agritechnica" bus pristatyti pirmą kartą. Naujovių yra beveik visų mašinų kategorijose. Kompanijos „Kuhn" asortimentas labai platus. Įmonė gamina žemės dirbimo, sėjos, pašarų ruošimo, augalų apsaugos, tręšimo, šėrimo, kreikimo, kraštovaizdžio priežiūros, organinių trąšų skleidimo ir kitas mašinas.

Biomasei, energetinių ir kitų augalų liekanoms presuoti „Kuhn" inžinieriai sukūrė 25 proc. tankesnius stačiakampius ryšulius presuojantį presą LSB 1290 iD (angl. intelligent density). „Tankesni ryšuliai reiškia mažesnes transportavimo išlaidas tai pačiai masei pervežti. Prese įrengta dviem pakopomis presuojanti Twin Pack sistema. Mašina agreguojama su tokio pat galingumo traktoriais, kaip ir standartiniai presai", - mašiną trumpai apibūdina įmonės specialistas Kisas van Huidonkas (Kees van Hooydonk). Pasak jo, naujas presas našiausias iš visos serijos, kurią sudaro keturi modeliai. Naujovė įvertinta parodos „Agritechnica 2013" sidabro medaliu.

Didelių galvijininkystės ūkių šeimininkams, kooperatyvams ir žemės ūkio paslaugas teikiančioms įmonėms kompanija pristato itin didelės talpos (19, 22 ir 25 m3) savaeigius pašarų maišytuvus-dalytuvus SPW High Capacity su dviem vertikaliomis raciono komponentų maišymo sraigėmis, kurių sukimosi greitį galima reguliuoti, priklausomai nuo mišinio sudėties. Savaeigėje mašinoje montuojamas 247 AG variklis. Ji gali pati pasikrauti raciono komponentus, pagal užduotąjį reikalingą svorį. Kompiuterio atmintyje gali būti išsaugota net 80 raciono receptų. Tolygiai sumaišytas pašarų mišinys gali būti dalijamas arba iš kairės, arba iš dešinės pusės. Europos valstybių ūkininkams maišytuvai-dalytuvai tiekiami su deginių emisijų reikalavimus atitinkančiais varikliais, t. y. su SCR sistema, naudojančia AdBlue tirpalą, o Rusijai - be jos. Didžiausias mašinos transportinis greitis siekia 40 km/val.

Kompanija „Kuhn" garsi ir žemės dirbimo bei sėjos agregatais. Įmonė viena iš pirmųjų sukūrė ir išbandė juostinės žemdirbystės kultivatorių Striger, tačiau jos asortimente yra ir tradicinei žemdirbystei skirtų padargų. Pasiūlos naujovė - pusiau prikabinami plūgai Vari-Leader (nuo 6 iki 8 korpusų) su atraminiu ratu ir galimybe iš traktoriaus kabinos keisti darbinį plotį, priklausomai nuo dirvos sąlygų, arimo gylio ir lauko formos. Šiuose plūguose yra sumontuota hidraulinė apsaugos nuo akmenų sistema Non Stop.

Įmonė taip pat išplėtė skutiklių Cultimer L seriją naujais 4000/5000/6000 modeliais (4, 5 ir 6 m darbinio pločio), kurie gali dirbti ir sekliai, ir giliai (iki 35 cm gyliu). Viena iš svarbiausių minimalios žemdirbystės naujovių - kombinuoti 4 ir 5 m darbinio pločio skutikliai Performer 4000/5000. Tai universalus agregatas, kuriuo galima skusti arba tik diskais, arba tik noragėliais, arba diskais ir noragėliais. Jis tinkamas ir kukurūzų ražienai įdirbti. Naujam skutikliui reikia itin didelės galios (apie 500 AG) traktoriaus. Jei pasirenkamas skutimas diskais, darbinis gylis siekia 10 cm. Noragėlinė agregato dalis augalų liekanas su dirva gali maišyti iki 35 cm gyliu. Agregatą sudaro dvi eilės diskų ir keturios eilės noragėlių, už kurių įrengti išlyginamieji diskai ir 700 mm skersmens tankinimo volas, kurį prireikus taip pat galima atjungti. Skutiklio Performer 4000/5000 darbiniai parametrai reguliuojami hidrauliniu būdu.

Informacinės priemonės mašinų eksploatacijai gerinti

Kompanija „Kuhn" tobulina ne tik mašinas, bet ir gerina teikiamas paslaugas. Nuo šiol visi oficialūs Kuhn technikos pardavimo atstovai turi naują priemonę gedimams greičiau nustatyti. Prisijungę prie serveryje instaliuotos kompiuterinės programos i-Tech, technikos priežiūros ir remonto specialistai, negaišdami laiko ir net nenuvykę į ūkį, gali diagnozuoti gedimus. Programos duomenų bazėje sukaupti dažniausiai pasitaikančių gedimų aprašymai, pagal kuriuos daroma išvada, kuri agregato darbinė dalis sugedo.

Kompanijai „Kuhn" Lietuvoje atstovauja bendrovė „DOJUS agro". Pasak įmonės produktų vadybininko Edmundo Stankevičiaus, tokia programa jau gali naudotis ir bendrovės serviso specialistai. „Tai gana patikimas būdas, leidžiantis greičiau išsiaiškinti, kas sugedo. Kuo greičiau nustatomas gedimas, tuo anksčiau užsakoma sugedusi detalė, tuo greičiau ji pristatoma", - naujovę pristato E. Stankevičius. Jo teigimu, i-Tech programą jau galima instaliuoti ir stacionariuose bei nešiojamuose kompiuteriuose. Vėliau tereikės ją atnaujinti. Ateityje ji bus pritaikyta ir planšetiniams kompiuteriams. Be to, tikėtina, kad bus plečiamas ir programos vartotojų ratas, t. y. ja galės naudotis ir Kuhn technikos įsigiję ūkininkai.

Nuoseklus augimas

Kompanija „Kuhn" nuo 2006 iki 2012 metų padidino visų kategorijų technikos pardavimo apimtis: šienavimo ir pašarų šėrimo technikos - 10, augalininkystės ūkių mašinų - 17, atsarginių dalių - 11 proc. Vertinant augimą atskirose rinkose, Kuhn technikos pardavimai Europoje išaugo 11, Azijoje - 35, Amerikoje - 35, kitose valstybėse - 8 proc. Tuo laikotarpiu išsiplėtė ir gamyba (nuo 5 iki 9 gamyklų), ir darbuotojų komanda (nuo 2 750 iki 4 400), ir rinkos (nuo 70 iki 100 šalių).

Lygindamas pirmojo šių metų pusmečio rezultatus, kompanijos generalinis direktorius M. Sibertas patikina, kad šiemet užsakymų gauta šiek tiek daugiau negu per praėjusių metų pirmąjį pusmetį. „Nors pasiekėme labai daug, augti ir plėstis mes nusiteikę ir toliau, nes prielaidos tam labai svarios: didėjantis pasaulio gyventojų skaičius ir riboti dirbamos žemės plotai kelia naujus iššūkius ir žemės ūkio produkcijos gamintojams, ir jiems mašinas tiekiančioms kompanijoms", - įsitikinęs M. Sibertas.

Jo nuomone, labai tikėtina, kad konkurencija tarp žemės ūkio technikos gamintojų ateityje bus dar nuožmesnė, todėl norint turėti stiprias pozicijas rinkose, teks dėti dar daugiau pastangų mašinoms tobulinti, jų našumui ir efektyvumui didinti, sąnaudas mažinančioms technologijoms kurti ir diegti, t. y. dar labiau įsiklausyti į žemdirbių poreikius.

Daina STANIŠAUSKIENĖ

Mano ūkis, 2013/11