Spausdinti

 
Turkijos traktorių gamintojai į Europą žengia per Lenkiją

2007-09-04

Varšuva, rugsėjo 4 d. Turkijos žemės ūkio mašinų gamybos koncernui pareiškus apie planuojamą atėjimą į Lenkijos rinką ir būsimas investicijas, rinkos analitikai pastebi žemės ūkio technikos kainų mažėjimo tendencijas šioje šalyje, rašo laikraštis „Rzeczpospolita”.

„Žemės ūkio technikos pigimas – tai pirmas planuojamo turkų koncerno „Uzel” atėjimo į Lenkijos rinką efektas”, teigia analitikai. Lenkijos žemės ūkio technikos rinkos metinė apimtis sudaro apie 1 mlrd. zlotų (0,9 mlrd. litų).

Šį mėnesį turkų kompanija „Uzel” planuoja pasirašyti sutartį su lenkų gamintojais dėl bendros traktorių produkcijos gamybos „Ursus” gamykloje netoli Varšuvos. Žinomiausios lenkiškos žemės ūkio technikos „Ursus” gamintojai savo ruožtu yra pareiškę, kad sieks dešimteriopai padidinti gamybos apimtis. Visa tai paskatino kai kurias permainas rinkoje.

„Pol-Mot Warfama”, viena stambiausių žemės ūkio technika prekiaujančių įmonių Lenkijoje, pasiūlė žemdirbiams tris naujų tipų kinų gamybos traktorius. Kinų kompanijos „Shandong Foton Hevy Industry Ltd” gaminamų traktorių visi 4 ratai varomieji, kabinos hermetiškos, įrengti kondicionieriai. Tačiau kinų produkcija yra žemos kokybės, todėl „Pol-Mot Warfama” aprūpino naujus modelius „Perkins” markės varikliais, vokiečių LUK gamybos sankabomis ir italų firmos „Carraro” tiltais.

Pagerinti siūlomos technikos kokybę ir palengvinti jos eksploatacija siekia ir lenkų firma „Pronar”, dažniausiai siejama su pigiais baltarusiškais traktoriais MTZ, kurie surenkami Lenkijoje. „Pronar” pradėjo montuoti traktoriuose „Perkins”, „Iveco” variklius, naudoja vokiečių firmų gamybos dalis. Įmonė teigia, kad pokyčiai nesusiję su turkų kapitalo atėjimu.

Lenkijos žiniasklaida rašo, kad anksčiau „Uzel” buvo traktuojama ne kaip potenciali investuotoja, o kaip rezervinė kai kurių traktorių dalių tiekėja. Ekspertai mano, kad šiuo metu „Uzel” gali būti suinteresuota Lenkijos rinka, kaip placdarmu plečiant įtaką Europoje. 2005 m. „Uzel” įsigijo įmonę Vokietijoje, kuri gamina mažo galingumo traktorius ir lauko purkštuvus.

Traktorių gamintojų konkurencija Lenkijos rinkoje aštrėja. 2005 m. Lenkijoje nupirkta 9 tūkst., o 2006 m. – jau 14 tūkst. traktorių. Naujas 2007–2013 metų finansinis laikotarpis vilioja gamintojus ir tiekėjus. Prognozuojama, jog kasmet šalyje gali būti įsigyjama apie 13 tūkst. traktorių.

MŪ inf.

 
Turkiški traktoriai pirmiausia pasirodys Lenkijoje

  Grietai draudiama MANOUKIO publikacijas naudoti kitose svetainse, tradicinje iniasklaidoje ar kaip nors kitaip platinti ms mediag be redakcijos leidimo. Jei sutikimas gautas, btina nurodyti, jog informacijos altinis yra MANOUKIO svetain.