Basf A1 25 03 24 Basf m1 25 03 24
Ūkis
Užsimojo tapti didžiausiu ekologiniu ūkiu Europoje

Vilnius. Žemės ūkio investicijų bendrovė „Agrowill Group" tikisi pritraukti 20 mln. eurų investicijų ir skelbia siekį tapti ne tik didžiausiu, bet ir pažangiausiu ekologiniu ūkiu Europoje.

Bendrovė ketvirtadienį pristatė savo planus kuriant ekologiškų gyvulininkystės ir augalininkystės produktų grandinę, pasitelkus efektyvias šiuolaikines technologijas.

„Agrowill Group" valdybos pirmininko Kęstučio Juščiaus teigimu, šiuo metu visose trijose bendrovės gamybos srityse (gyvulininkystėje, augalininkystėje ir grybų auginime) vyksta perėjimas prie ekologinės gamybos.

Bioversija m7 2024 03 12

„Nebegaminsime vien žaliavinių prekių. Sieksime pagaminti galutinius produktus vartotojams. Turime didžiulių ambicijų sukurti ateities ekologinio ūkio modelį, tvarų, socialiai atsakingą, su neutralia CO2 emisija", - spaudos konferencijoje kalbėjo K. Juščius.

Bendrovė ketina susikoncentruoti į grupės uždarą gamybos ciklą, vadovaudamasi ekologinei gamybai keliamais reikalavimais. Pasak K. Juščiaus, tam planuojama taikyti naujausius technologinius sprendimus, tačiau nepamirštant ir tradicinių, pavyzdžiui, sėjomainos.

Pasak „Agrowill Group" generalinio direktoriaus Lino Bulzgio, kitais metais tikimasi sklandžiai užbaigti pereinamąjį laikotarpį ir jau visus produktus sertifikuoti kaip ekologiškus. Tokia produkcija planuojama ir iš dalies jau tiekiama tiek Lietuvos, tiek visų Baltijos šalių rinkoms, Skandinavijai, Lenkijai, Vakarų Europos šalims. Ketinama produktus pardavinėti tiek su savo ženklu, tiek bendradarbiauti su privačių prekių ženklų savininkais.


„Agrowill Group" valdybos pirmininko K. Juščiaus teigimu, bendrovės ambicija - įgyvendinti novatorišką tvaraus ekologinio ūkininkavimo modelį

Į naujos strategijos įgyvendinimą, vadovų teigimu, bus investuojamos tiek nuosavos, tiek skolintos arba naujų investuotojų lėšos. „Šiandien vyksta komunikacija ir derybos dėl išorinio kapitalo pritraukimo. Gali būti, kad bus išleidžiama emisija specialiam investuotojui, kuris gali išpirkti tą emisijos dalį, kuri reikalinga šitiems projektams vykdyti", - kalbėjo K. Juščius.

Iš 20 mln. eurų numatomos investicijų sumos, pati įmonė ketina investuoti ne mažiau 30 proc., o likusią dalį sudarytų pritrauktas išorinis kapitalas.

Anot L. Bulzgio, tiek reikalinga investuoti per du tris metus, norint visiškai įgyvendinti strategiją. Bendrovė teigia, kad numatyta gyvulininkystės ūkių plėtra, naujo tipo fermų, pritaikytų ekologiniam ūkininkavimui, statyba, maksimalus proceso robotizavimas.

Dar numatyti ekologinės paukštininkystės ūkių prototipai. Kita sritis, į kurią bus investuojama - ekologinių pašarų gamyba savo reikmėms ir pardavimui. Įmonės planuose ir  ekologinių sėklų ruošimo fabrikas. Visam tam numatyta 17 mln. eurų. Dar 3 mln. eurų - biodujų pritaikymui traktorių kurui ir kitoms sritims.

Šiuo metu į žemės dirbimo ir ravėjimo techniką, technologijas ekologiškų trąšų gaminimui bei skleidimui, daržovių auginimo ir perdirbimo įrangą, gyvulių gerovės užtikrinimą jau investuota 7 mln. eurų.

„Agrowill Group" generalinio direktoriaus L Bulzgio teigimu, papildomai išsinuomojus ekologinei gamybai tinkamos žemės šiemet rinkai jau bus pasiūlytos ekologiškos daržovės

Šiuo metu jau siūlanti ekologiškus grybus bendrovė kitais metais žada pristatyti ir ekologinius grūdų bei pieno produktus. Investavusi ir pasirengusi savo grupėje paruošti daržoves galutiniam vartotojui, pieno sektoriuje bendrovė kalba apie kooperacijos galimybes.

„Esame atviri kalbėti su visais, turime jau atsiliepusių ir nors vedame derybas, galime įvardinti - kalbame ir apie „Pieno žvaigždes", ir „Rokiškio sūrį", ir „Vilkyškių pieninę". Su jais aktyviausios vyksta derybos dėl pieno perdirbimo", - sakė K. Juščius.

Jo teigimu, šiemet planuojamos atidaryti tris bandomąsias, prototipines ekologinio pieno gamybos fermas: Šiaulių, Marijampolės ir Molėtų rajonuose. „Kiekviena ferma pagal pirminį sumanymą būtų iki 300 gyvulių, kad nebūtų kompleksai, kad atrodytų gamtos dalis, o ne pramonės objektas. Panaudojant šiuolaikines technologijas, galima nedidinti pačių fermų dydžio. Bus sukurta gyvūnų gerovei, bet tuo pačiu - ir efektyvu. Tai bus prekiniai ūkiai, bet jų visa koncepcija - gyvūnų gerovė ir per tai gaunamas ekonominis rezultatas, o ne per mąsto ekonomiką", - apie gyvulininkystės sektorių kalbėjo K. Juščius.

Anot „Agrowill Group" valdybos pirmininko, pasirinkti tokią strategiją ir susitelkti būtent į ekologinę gamybą paskatino ekologinės produkcijos rinkų augimas, kainų skirtumas tarp ekologinės ir įprastos produkcijos bei vartotojų tendencijos.

„Mūsų visos gamybos grandinės filosofijos pagrindas - atvirumas: vartotojas galės atvažiuoti, susipažinti, pamatyti, kaip mes gaminsime, prižūrėsime gyvulius, kaip darysime vienus ar kitus procesus. Manome, kad tada vartotojai rinksis mūsų prekes ir mūsų produktus.  Yra dalis vartotojų, kuriems niekas nesvarbu, bet manome, kad yra dalis vartotojų kurie gali būti kitokie", - kalbėjo K. Juščius, pateikdamas Švedijos, kaip ateities pirkėjo pavyzdį, kur 80 proc. reguliariai perka setifikuotus ekologiškus produktus, o 2015 m. ekologiškų produktų rinka auga 39 proc.

Įgyvendinusi ekologinio ūkininkavimo viziją, „Agrowill Group" 2018-2019 m. planuoja primelžti 37 tūkst. tonų pieno per metus, užauginti 20 tūkst. tonų grūdinių kultūrų ir 28 tūkst. tonų daržovių bei 12 tūkst. tonų grybų.

Bendrovės skaičiavimais, iš fermose susikaupusio mėšlo per metus ji galėtų išgauti apie 7,5 mln. kubų biodujų - tai padėtų sumažinti anglies dvideginio emisiją maždaug 35 tūkst. tonų per metus.

Šiuo metu bendrovė valdo 25,5 tūkst. hektarų dirbamos žemės ploto ir užaugina 10 tūkst. tonų grybų per metus, grupės įmonėms visoje šalyje priklauso 3,5 tūkst. melžiamų karvių.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos