Basf A1 25 03 24 Basf m1 25 03 24
Ūkis
Tėvų pavyzdžiu seka ir vaikai

Kėdainiai. Petrovičių ūkyje prasidėjusi javapjūtė džiugina augintojus. „Iš pirmų nukultų javų laukų žieminių kviečių derliaus gavome po 8 tonas iš hektaro, - dalijasi Kėdainių rajono ūkininkas Albertas Petrovičius. - Kaip toliau javai byrės - matysime, kai nukulsime visus javų laukus." Valerijos Petrovičienės nuomone, svarbiausia ūkininkų palaikymo komanda javapjūtės metu - giedri orai.

„Šiemet džiugina gana geros žirnių supirkimo kainos, esame iš anksto sudarę sutaris su supirkėjais", - kalbėjo V. Petrovičienė. - Liepos antrąją pusę jau nukastos ankstyvos bulvės Adora. Jų derlių realizavome Lietuvoje. O kaip bus su vėlyvesnėmis bulvėmis, laikas parodys - ar tuo metu bus bulvių paklausa Lietuvoje ar reikės ieškoti pirkėjų užsienyje".

Ūkyje jau nukastos pirmosios bulvės Adora. Jas rūšiuoja ir Valerija Petrovičienė (dešinėje).

Pernai, kai neteko Rusijos rinkos, bulves sėkmingai pardavė pirkėjams iš Bulgarijos. Jiems tiko lietuvių užaugintų bulvių kokybė. O kaip bus šį rudenį - nežinia.

Nociūnų ūkininkai Petrovičiai dažniausiai bendradarbiauja su Klaipėdos rajone esančiu Petro Vasiliausko sėklininkystės ūkiu, kasmet įsigyja naujos sertifikuotos bulvių sėklos.

Šiemet agurkų augintojai nusivylę, nes jų nesuperka UAB „Kėdainių konservų fabrikas". „Mes esame maži agurkų augintojai, o ką daryti didiesiems - jau prasidėjo lauke auginamų agurkų derlius? - sakė V. Petrovičienė.

Nuėmus javus, netrukus reikia pasirūpinti ir žemės dirbimu. A. Petrovičius Simba X-Press naudoja ne tik rapsams pasėti, bet ir laukams skusti. Paprastai po javapjūtės ražiena skutama, laukiama kol sudygs pabiros, paskui laukas purškiamas glifosotais. „Jei į tą lauką sėjami vasariniai rapsai, tai rudenį jis dar kartą skutamas, o pavasarį patręšiamas ir rapsai sėjami su skutikliu be jokio papildomo įdirbimo. Žieminiai sėjami rudenį po purškimo", - patirtimi dalijasi ūkininkas.

Bioversija m7 2024 03 12


Alberto Petrovičiaus nuomone, ankstyvos sėjos burokėliai Pablo F 1 jau tinkami realizacijai.

Valerija ir Albertas Petrovičiai ūkininkauja jau daugelį metų, dirba 400 ha. Augina 40 ha aukštos kokybės maistinių bulvių, 1,5 ha valgomųjų burokėlių, 8 arų šiltnamyje - agurkus ir pomidorus. Be daržovių dar augina ankštinius augalus - 35 ha žirnių, 65 ha žieminių rapsų, 25 ha cukrinių runkelių, o likusiame - plote žieminiai ir vasariniai kviečiai.


Ūkyje darbuojasi ir du sūnūs - Gytis (dešinėje) ir Darius.

Abu sūnūs - ASU trečiakursiai. Darius pasirinkęs taikomąją ekonomiką ir verslo analizę, Gytis - agronomijas studijas ir jau antrus metus savarankiškai ūkinkauja.

Gervių daroma žala

Jau ne pirmus metus javų, žirnių, rapsų, bulvių pasėlius apninka gervės. Laukuose plyti ištisi jų pulkai, nors nei ežero ar upės aplink nėra. Paukščiai ne tik lesa grūdus, bet daugiausia žalos padaro ištrypdami, išgulėdami didžiulius plotus. Labai mėgsta gardžiuotis jaunomis mažutėmis, žirnio dydžio, gumbų užuomazgomis.

Petrovičių laukus pamėgusios gervės

Specializuotas bulvininkystės ūkis

Pasak Gyčio Petrovičiaus, savo specializuotame bulvininkystės 8 ha ūkyje jis augina Vineta ir Yelly veislės bulves. Vineta - ankstyva, derlinga maistinės paskirties bulvių veislė, o Yelly - Lietuvoje perspektyvi, vidutinio vėlyvumo, labai derlinga, gražios prekinės išvaizdos, gerai sandėliuojama bulvių veislė, tinkama ir gruzdintų bulvyčių gamybai. Bulves Vineta pradės kasti rugpjūčio pradžioje, o Yelly - vėliau, kai užaugs ir pilnai subręs gumbai.

Šiemet jaunasis ūkininkas dalyvauja projekte „Gyčio Petrovičiaus investicijos į daržininkystės ūkį". Šio projekto tikslas - didinti augalininkystės ūkio gyvybingumą ir konkurencingumą, diegti inovacines technologijas ir efektyvinti išteklių naudojimą. Paramos lėšomis įsigytas purkštuvas, bulvių linijos įrengimai: bunkeris, bulvių rūšiuotuvas, apžiūros stalas, svarstyklės, pakavimo - siuvimo mašina.


Naujos bulvių linijos įrengimai - jau išbandyti

Nauja bulvių rūšavimo linija su automatine siuvimo mašina leidžia išrūšiuotus bulvių gumbus fasuoti ne tik po 20, 25 kg į tinklinius maišus, bet ir mažesnes pakuotes - po 15, 10, 7, 5 kg bulvių. Visas procesas vyks greičiau ir patikimiau - kiekvieną maišą užsiūs automatiškai siuvimo mašina, sumažės rankų darbo.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos