Ūkis
Rekordinis grūdų derlius: ir džiaugsmas, ir galvos skausmas
2012-06-29

Vilnius, birželio 29 d. Vakar Žemės ūkio ministerijoje sušauktas pasitarimas, kuriame apsikeista operatyvia informacija apie pasiruošimą nuimti šių metų derlių. Prognozuojama, kad šiemet galime sulaukti rekordinio 4 mln. tonų grūdų derliaus, kurio dalį, apie 2,5 mln. t, planuojama eksportuoti.

Labai svarbu užtikrinti savalaikį ir reikiamą krovininių pervežimo vagonų kiekį grūdų eksportuotojams. Išaugus derliaus kiekiui, sklandus jo išvežimas eksportui kaip galima greičiau, kai derlius tik bus nuimtas,  šiemet ypač svarbus ir dėl talpyklų trūkumo.

Be to, grūdų eksportuotojai nebuvo pasiruošę įprastų, daug metų besitęsiančių santykių su AB „Lietuvos geležinkeliai" permainoms. Šias metais AB „Lietuvos geležinkeliai" ketina savo dispozicijoje turimus vagonus išnuomoti aukcionus laimėjusiems operatoriams. Tuo tikslu eksportuotojai, kaip vieni iš rinkos dalyvių, turės teikti paraiškas ir dalyvauti aukcionuose.

3 Paragrafas delaval

Eksportuotojai baiminasi, kad konkursus laimėjus tarpininkams, gali gerokai pabrangti nuomos tarifai. Eksportuotojų skaičiavimais, tokiu būdu nuomos tarifai pabrangtų 10-15 Lt vienai grūdų tonai. Visa ši našta, savaime suprantama, gultų ant Lietuvos grūdų augintojų pečių, jiems nesumokant atitinkamos sumos už parduotą produkciją.

Be to, laiku negaudami vagonų, eksportuotojai, neišvengimai neįvykdytų sutartinių įsipareigojimų užsienio partneriams, nekalbant apie patiriamus nuostolius dėl laiku neišvežus sugedusių vertingų produktų.

Sutarta, jog artimiausiu metu Vyriausybės nutarimu bus patvirtinta tvarka, pagal kurią grūdų eksportuotojai teiks paraiškas reikiamam vagonų kiekiui, o Lietuvos geležinkeliai užtikrins tinkamą grūdų pristatymą į Klaipėdos uostą.

ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate ŽŪM perkėlimą į Kauną?
Orai