Basf A1 25 03 24 Basf m1 25 03 24
Ūkis
Pieno perdirbėjams ir gamintojams nepavyko susitarti dėl supirkimo kainų

Vilnius.Pieno gamintojams nepavyko įtikinti perdirbėjų po Naujųjų metų nemažinti pieno supirkimo kainų, nors kol kas tik vienas gamintojas oficialiai ketina tai daryti, sako premjeras. Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė tvirtina, kad kainas mažins visi pieno perdirbėjai.

„Sutarimas nepasiektas tarp gamintojų ir perdirbėjų. (...) Kai kurie perdirbimo įmonių savininkai gal ir nemažins, bet iš vienos įmonės vadovo išgirdome, kad jie nebeturi kito varianto, nes daug pagamino produkcijos į sandėlį ir nebeparduoda į Baltarusiją", - po susitikimo su pieno perdirbėjais ir gamintojais žurnalistams sakė Algirdas Butkevičius.

Žemės ūkio ministrė V. Baltraitienė sakė, kad visi pieno perdirbėjai nuo sausio mažins pieno supirkimo kainas.

Bioversija m7 2024 03 12

„Iš tiesų visos (pieno perdirbimo įmonės - BNS) pasakė, kad mažins ir, aišku, nebuvo pasakyta, po kiek mažins, nes kaip Konkurencijos taryba pasakė, jog to viešai negalima sakyti. Man tas labai keistai atrodė", - po susitikimo žurnalistams sakė V.Baltraitienė.

Anot jos, susitarta, kad tiek perdirbėjai, tiek gamintojai konkrečius pasiūlymus dėl kainų pateiks kitame susitikime sausio 8 dieną.

Anot premjero, rugsėjį prekybos centruose parduodamo pieno kainos struktūroje gamintojų dalis sudarė 23 proc., supirkimo ir perdirbimo įmonių dalis - net 37 proc., o prekybininkų dalis - dar 22 proc.

„Tad, manau, perdirbėjai turėtų solidarizuotis ir sudėtingu periodu nemažinti pieno kainos dar labiau, kad nepakenktų šiam sektoriui", - sakė premjeras.

Anot jo, po Naujųjų metų bus stebima, ar pieno perdirbėjai specialiai mažina supirkimo kainas, o Konkurencijos taryba atliks pieno rinkos tyrimą.

Konkurencijos tarybos vadovas Šarūnas Keserauskas patvirtino, kad tyrimo metu bus vertinama, koks faktorius lemia galutinę pieno produktų kainą vartotojams.

„Jeigu kainos mažinamos bendru sutarimu, tai būtų klasikinis kartelio atvejis. Kainos gali būti mažinamos tik individualiai. Kokios bebūtų diskusijos dėl supirkimo ir pardavimo kainų, įmonės jas turi priimti atskirai. Jei įtartume (jog kainos derinamos tarp bendrovių - BNS), tai, be abejo, darytume tyrimą, bet apie tai nekalbėtume", - tvirtino Š.Keserauskas.

V.Baltraitienė prieš susitikimą BNS sakė, kad kol kas tik „Marijampolės pieno konservai" išsiuntė raštą pieno gamintojams, kad nuo sausio 1 dienos mažina kainas.

Lietuvos Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas BNS sakė, jog nuo sausio 1 dienos pieno supirkimo kaina gali kristi maždaug 5 centais.

Jo teigimu, šiuo metu kaina siekia vidutiniškai 22-23 euro centus (75,9-79,4 cento), o nuo kitų metų pradžios gali nukristi iki 17-18 euro centų (58,7-62,2 cento).

Pasitarime pas premjerą dalyvavę Vilkyškių pieninės, „Pieno žvaigždžių", „Žemaitijos pieno", „Rokiškio sūrio", „Marijampolės pieno konservų" vadovai pokalbio turinio nekomentavo.

Vyriausybės duomenimis, žemiausia pieno supirkimo kaina buvo rugsėjį, o spalį-lapkritį ji augo vidutiniškai 11 proc. dėl sumažėjusio pieno supirkimo kiekio ir rinkai persiorientuojant po Rusijos embargo.

Lapkritį, palyginti su 2013 metų lapkričiu, pieno supirkimo kaina buvo 30 proc. mažesnė.

BNS inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos