Ūkis
NMA praneša apie prasidėsiančias patikras
2016-06-21

Vilnius. Nacionalinė mokėjimo agentūra praneša apie artimiausiu metu prasidėsiančias pareiškėjų, pretenduojančių gauti tiesiogines išmokas ir paramą už plotines priemones, ūkių patikros. Iki 60 proc. matavimo patikrų planuojama atlikti panaudojant palydovinius vaizdus.

Patikros dažniausiai vyksta vasarą ir rudenį. Jų metu tikrinama, kaip laikomasi šienavimo ar nuganymo terminų, kaip pildomas Pievų tvarkymo darbų registracijos žurnalas, ar nušienauti sodų ir uogynų tarpueiliai, ar laikomasi pasėlių įvairinimo reikalavimo, tinkamai prižiūrimi melioracijos griovių šlaitai, žaliajame pūdyme auginami žoliniai augalai įterpti į dirvą ir kt.

Nors įspėti apie numatomą patikrą vietoje nėra privaloma, paprastai pareiškėjai informuojami iš anksto. Tikrinant su deklaruotu plotu susijusius įsipareigojimus, pareiškėjui apie tai pranešama ne anksčiau kaip prieš 14 dienų.

Delavalis 04.01

Apie numatomą vykdyti patikrą nepranešama tuo atveju, kai ši informacija gali pakenkti kontrolės rezultatams.

Anot NMA pranešimo, šiais metais planuojama iki 60 proc. matavimo patikrų atlikti panaudojant palydovinius vaizdus. Taip bus patikrinta apie 4 000 pareiškėjų. Įsipareigojimų laikymasis (pavyzdžiui, ar nušienauti laukai) bus tikrinamas lankantis vietoje.

Galutinė išmokos suma pareiškėjams, kurių valdose buvo atliktos patikros vietoje, apskaičiuojama atsižvelgiant į patikros vietoje rezultatus.

Patikrų ūkiuose metu tikrinami visi be išimties pareiškėjo pagal priemones, programas, veiklas prisiimti įsipareigojimai, kuriuos galima patikrinti patikros metu (deklaruotas pasėlis, plotas, geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės bei valdymo reikalavimų vykdymas).

NMA kviečia žemdirbius susipažinti su įsipareigojimų tikrinimo grafiku bei pasirengti patikroms.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks Jūsų pomėgis laisvalaikiu?
Orai