Ūkis
NMA pradėjo žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaracijų patikrą
2012-07-24

Vilnius, liepos 24 d. Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) specialistai pradėjo administruoti žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaracijas. Žemdirbiai šiais metais pateikė 157 tūkst. 894 paraiškas tiesioginėms išmokoms gauti, jose deklaruotas plotas siekia apie 2 mln. 750 tūkst. ha. Palyginti su 2011 m., pateikta 8,8 tūkst. paraiškų mažiau, bet deklaruotas plotas padidėjo beveik 14,7 tūkst. hektarų.

Liepos 10-oji buvo paskutinė diena šiais metais, kai ūkininkai dar galėjo pavėluotai deklaruoti žemės ūkio naudmenas ir pasėlius bei teikti paraiškas pagal kai kurias su plotu susijusias Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos (KPP) priemones.

Dabar bus nagrinėjami paraiškų duomenys, jų neatitikimai, kontrolinių žemės sklypų ploto neteisingas deklaravimas, suvedami patikrų vietoje duomenys, jie lyginami su nuotolinių patikrų rezultatais, esant poreikiui, užsakomos patikros vietoje.

3 Paragrafas delaval

Pasak Tiesioginės paramos administravimo skyriaus vedėjos Astos Petrauskaitės, šiuo metu Nacionalinė mokėjimo agentūra analizuoja deklaravimo rezultatus. „Jei bus nustatyta, jog tą patį plotą deklaravo ne vienas pareiškėjas, jie turės pateikti ne tik žemės dirbimo (žemės ūkio veiklos) įrodymą, bet ir žemės valdymo teisę patvirtinančius dokumentus kartu su žemės sklypo planais. Jei, vadovaujantis pareiškėjų pateiktais dokumentais, vis dėlto, nebus išspręsti neteisingo deklaravimo klausimai, NMA inicijuos patikrą vietoje", - agroverslo naujienų svetainei www.manoūkis.lt sakė A. Petrauskaitė.

Ji taip pat informavo, kad žemės valdymo teisę patvirtinančius dokumentus reikės pateikti ir tuo atveju, jei bus gautas pranešimas apie neteisėtai deklaruotus plotus NMA „Pasitikėjimo linija" ar kitais kanalais. Deklaravusiems šiuos plotus asmenims teks pateikti ir šių plotų dirbimo dokumentus. Už paramai deklaruotus plotus, kuriuose pareiškėjas neužsiėmė žemės ūkio veikla, taikomos nuostatos dėl tyčinio neteisingo deklaravimo.

Pareiškėjai gali atsisakyti paramos iki jos gavimo dienos. „Sankcijos pareiškėjui nebus taikomos, jei iki paramos už atskirus laukus ar paramos pagal visą paraišką atsisakymo jis nebuvo informuotas apie NMA planuojamą patikrą vietoje ar paraiškoje aptiktas klaidas", - atkreipė dėmesį NMA Tiesioginės paramos administravimo skyriaus vedėja. 

Apie deklaravimo rezultatus  - neatitikimus bei reikalingus administracinius patikrinimus -  pareiškėjai sužinos rugpjūčio pirmoje pusėje. Pasak A. Petrauskaitės, kaip ir ankstesniais metais, jie apie tai bus informuoti jų pačių pasirinktu informavimo būdu: SMS žinutėmis, elektroniniu arba antžeminiu paštu. Deklaravusieji duomenis apie savo paraiškos būklę taip pat galės sužinoti informaciniame portale, prisijungę prie jo per elektroninę bankininkystę. Apie savo rajone deklaravusių asmenų paraiškų būklę turės informaciją ir seniūnijų bei savivaldybių žemės ūkio skyrių darbuotojai, jie prie informacinio portalo galės jungtis NMA suteiktais prisijungimo kodais.

Išmokų dydžiai už 2012 m. deklaruotus plotus ir mokėjimo terminai bus tvirtinami atskiru žemės ūkio ministro įsakymu.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate ŽŪM perkėlimą į Kauną?
Orai