Ūkis
Lietuva pripažinta laisva nuo galvijų leukozės šalimi
2012-06-19

Briuselis/Vilnius, birželio 19 d. Europos Komisija 2012 m. birželio 11 d. priėmė sprendimą, kuriuo pripažino Lietuvą enzootinės galvijų leukozės neapimta šalimi. Šis sprendimas labai svarbus siekiant plėtoti prekybą galvijais su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

VMVT, vykdydama Gyvūnų užkrečiamųjų ligų kontrolės programą, įdiegė gyvulių laikymo vietų priežiūros sistemą ir vykdė visus reikiamus galvijų bandų užkrečiamųjų ligų tyrimus. Europos Komisijai buvo pateikti dokumentai ir tyrimų duomenys, įrodantys, kad Lietuva atitinka EK direktyvoje 64/432/EEB nustatytas sąlygas.

Pagal prekybos reikalavimus, galvijai iš laikymo vietos gali būti parduodami tik jei yra kilę iš oficialiai tuberkuliozės (TBC), enzootinės galvijų leukozės (EGL) neapimtos bandos, o jeigu tai nekastruoti galvijai - iš bruceliozės (BRC) neapimtos bandos.

3 Paragrafas delaval

„Siekis gauti laisvos nuo galvijų bruceliozės, tuberkuliozės ir enzootinės galvijų leukozės šalies statusą ir jį išlaikyti - vienas iš prioritetinių mūsų tarnybos strateginių tikslų. Tokio statuso gavimas turi didelę reikšmę prekiaujant galvijais ES vidaus rinkoje, todėl pripažinimas, kad šalis yra laisva nuo enzootinės galvijų leukozės, palengvins ekonominę naštą Lietuvos gyvulių augintojams - parduodant galvijus nebereikės papildomai atlikti šios ligos tyrimų", - VMVT cituoja Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vedėją Egidijų Mecelį.

Viruso sukeliama galvijų leukoze gali užsikrėsti gali bet kokio amžiaus gyvuliai. Ši liga priskiriama piktybinėms kraujodaros organų ligoms. Šiuo virusu galima užsikrėsti per tiesioginį kontaktą su sergančiuoju, ženklinant galvijus, šalinant ragus, perpilant kraują ir kitais atvejais, kai atsiranda galimybė virusui patekti į kraują per pažeistą odą ar gleivinę. Gydymo nuo leukozės nėra, gyvuliai turi būti skerdžiami.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate ŽŪM perkėlimą į Kauną?
Orai