Ūkis
Kauno rajone pusę metų rusena bakterinės degligės židinys
2013-05-10

Babtai (Kauno r.). Apie Kauno rajone, Stabaunyčiaus kaime (Babtų sen.), aptiktą bakterinės degligės (Erwina amylovora Burrill) židinį Valstybinė augalininkystės tarnyba informavo Kauno rajono savivaldybę tik po pusmečio, nors bakterijos sukeliama liga ypač pavojinga vaismedžiams ir dekoratyviniams augalams, o vienintelis būdas ją įveikti - užkrėstus vaismedžius kirsti ir deginti.

Valstybinė augalininkystės tarnyba degligės židinį nustatė 2012 m. lapkričio mėnesį, tačiau savivaldybę apie tai informavo tik dabar.

Fitosanitarijos priemonių kovos su bakterine deglige taikymo taisyklėse nurodyta, kad jautriausių bakterinės degligės augalų šeimininkų augintojai ar savininkai privalo kuo skubiau, bet ne vėliau kaip per 15 kalendorinių dienų nuo raštiško tarnybos pareigūno nurodymo, jam dalyvaujant, sunaikinti (išrauti ir sudeginti) augalus. Tarnyba rašte savivaldybei nurodė, kad negali rasti sodo savininko. Penktadienį Valstybinės augalininkystės tarnybos Fitosanitarijos skyriaus vedėjas Gintautas Lapinskas situacijos nekomandavo, žadėdamas tai padaryti ateinančią savaitę.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Degligė pažeidžia vaismedžio lapus, vaisius ir šakeles

Kauno rajono savivaldybės sušauktame skubiame administracijos darbuotojų pasitarime vicemeras Petras Mikelionis stebėjosi tokiu delsimu. „Ar nebūtų efektyviau užkrėstus vaismedžius deginti vėlų rudenį, iškart nustačius židinį?", - klausė Petras Mikelionis. Pasak augalininkystės specialistų, pavasarį ir ankstyvą rudenį liga gali suaktyvėti.

Stabaunyčiaus kaimas yra įsikūręs prie Nevėžio. 8 ha sklypas, kuriame rastas degligės židinys, priklauso Kauno mieste gyvenamąją vietą deklaravusiam Algirdui R. Menkai prižiūrimame sode auga gudobelės, kriaušės, šermukšniai. Kauno rajono savivaldybė išsiaiškino, kad sklypo savininkas yra išvykęs į Jungtinę Karalystę.

Šiandien atvykę į Stabaunyčiaus kaime esantį sodą, Kauno rajono savivaldybės darbuotojai rado išrautus ir į krūvas suverstus vaismedžius. Didžiąją dalį ligos pažeistų vaismedžių išrovė ir ėmėsi tvarkyti sklypo savininko kaimynas.

Savivaldybė pirmadienį nuspręs, kaip toliau likviduoti degligės židinį.

KRS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai