Kaimo turizmo sodybų išpardavimas
2015-12-15

Vilnius. Statistikos departamentas deklaruoja, kad kaimo turizmo sektorius sėkmingai auga ir plečiasi, tačiau patys sodybų šeimininkai kalba apie persotintą rinką ir artėjančius bankrotus. Dar neseniai valdžios vyrai ir įvairūs ekspertai kaimo turizmo verslą vertino kaip vieną iš perspektyvių tradicinio ūkininkavimo alternatyvų. Dabar sodybų savininkams, praėjusį finansinį laikotarpį gavusiems ES paramą, baigiasi kelerių metų laikotarpis, per kurį reikėjo išlaikyti veiklą.

Kai kurie iš šių objektų parduodami ir virsta nieko bendra su verslu neturinčiomis ramaus šeimos poilsio oazėmis. Tačiau tai negelbsti - rinka perpildyta ir naujokams bei senbuviams, negalintiems pasiūlyti išskirtinių paslaugų ir pramogų, sunku. Tuo labiau kad visam Lietuvos turizmo sektoriui smogė Rusijos krizė - šios šalies turistai buvo vieni laukiamiausių.

„Apie kiekvieną lankytoją šokinėju, duodu sočių pusryčių, kuriu naujas pramogas, tačiau išgyventi ir išsilaikyti sunku", - sako Romas Visockas, „Storo Romo sodybos" šalia Druskininkų savininkas, pridurdamas, kad šių metų rugsėjis ir spalis buvo rekordiškai prasti. Lankytojų mažiau nei prieš metus. Ūkininkas įrenginėjo dar vieną sodybą, tačiau ją jau planuoja parduoti, nes aiškesnio uždarbio plano persotintoje rinkoje nėra.

Vidas Silvestravičius, sodybos „Medžiotojų sostinė" Kėdainių rajone savininkas, sako, kad kaimo turizmo sektoriuje kambarių ir sodybų daugėja, o dėl turistų tenka grumtis su viešbučiais ir Druskininkų bei Palangos poilsio namais. Jis perspėja aklai nepasitikėti Statistikos departamento duomenimis apie augantį lankytojų srautą, nes dalis sodybų šeimininkų, gavusių ES paramą, tiesiog įsipareigoja deklaruoti, kad jų lankytojų skaičius augs. Griežtos apskaitos nėra ir duomenis galima pateikti tokius, kokių reikia, kad nesulauktum nuobaudos.

Įprastinių paslaugų - salių nuomos pokyliams ir apgyvendinimo - pasiūla didelė, prasideda bankrotai. V. Silvestravičiaus teigimu, Lietuvoje parduodama ne mažiau kaip 50 sodybų. Jas perka žmonės šeimos poilsiui. R. Visockas žino ne vieną sodybos šeimininką, kuris dirba nuostolingai, nes nepavyksta pritraukti klientų. Šiai rinkai smūgis buvo Maskvos paskelbtas embargas. Rusai buvo geriausi ir nereikliausi mokūs klientai. Kai jų neliko, atsirado didelė tuštuma, kurios kitų šalių turistai neužpildė.

Plačiau apie kaimo turizmo sodybas skaitykite gruodžio mėn. žurnale „Mano ūkis"

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks Jūsų pomėgis laisvalaikiu?
Orai