Ūkis
Draudikai žemdirbių patirtas žalas pradės skaičiuoti po savaitės
2013-04-19

Kaunas. Pasėlių draudikai maždaug po savaitės pradės skaičiuoti žemdirbių patirtas žalas. Pranešimų apie iššalusius rapsus jau sulaukta - ypač iš Jurbarko ir Kauno rajonų. Tačiau pirminė kai kurių laukų apžiūra rodo, kad situacija galbūt nebus tokia tragiška, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Pasak pasėlių draudimo bendrovės „Vereinigte Hagelversicherung VVaG" filialo „VH Lietuva" vadovo Algimanto Navicko, dar reikia palaukti bent savaitę, nes kol kas laukuose taip šlapia, kad į juos tiesiog sunku fiziškai įeiti.

„Kol kas visi gauti pranešimai apie patirtas žalas buvo dėl žieminių rapsų, dėl javų nusiskundimų dar nesulaukėme, - sako A. Navickas. - Rapsai vizualiai tikrai atrodo labai prastai, visiškai nurudę, bet kai perpjauni augalą, paaiškėja, kad situacija nėra tokia bloga. Neblogai atrodo ir rapsų augimo kūgeliai, ir šaknys - žodžiu, yra daug šansų, kad rapsai pradės vegetuoti ir atsigaus".

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Tačiau čia pat A. Navickas patikslina, kad dabar spręsti apie galimus nuostolius yra tikrai per anksti - reikia palaukti mažiausiai savaitę. Tik tada, kai augalai pradės vegetaciją, pasimatys tikroji padėtis žiemkenčių laukuose.

Raseinių rajono  laukai balandžio 16 dieną

„Asmeniškai aš manau, kad nėra tokios tragedijos, kaip galbūt atrodo mūsų klientams. Taip galima teigti po kai kurių rapsų pasėlių Šiaurės ir Vidurio Lietuvoje apžiūros. Tiesa, kol kas neaišku, kokia situacija vakarinėje šalies dalyje - ten ilgai laikėsi šaltis, o laukai buvo visiškai be sniego. Štai ten augalai galėjo tikrai prasčiau peržiemoti", - svarsto draudimo bendrovės vadovas.

Mūsų šalyje 2013 m. rudenį pasėlius apsidraudė 201 ūkio subjektas, bendras apdraustas plotas siekė 51,5 tūkst. ha, iš jų žieminiai rapsai sudarė 16,5 tūkst. ha. Draudimo suma siekė 112 mln. litų. Vasarinių augalų drausti žemdirbiai dar nepradėjo, nors teoriškai tai padaryti galima nuo kovo 1-osios iki gegužės 31 dienos.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai